Prawie 3 promile alkoholu i dziecko pod opieką. 33-letnia matka trafi przed sąd

Prawie 3 promile alkoholu i dziecko pod opieką. 33-letnia matka trafi przed sąd Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miała 33-letnia matka, która sprawowała opiekę nad 6-letnim synem. Policjanci przekazali dziecko pod opiekę babci. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W czwartek 20 kwietnia dyżurny policji otrzymał informację, że na terenie gminy Radomsko nietrzeźwa matka sprawuje opiekę nad swoim małoletnim synem. O sytuacji zaalarmowali pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

- Kobieta na miejscu została przebadana policyjnym alkomatem i okazało się, że miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. W tym stanie zajmowała się swoim 6–letnim dzieckiem. Pieczę nad chłopcem przejęła babcia, a w domu pojawił się również ojciec. Wspólnie zaopiekowali się 6-latkiem - relacjonują policjanci.

Śledczy sprawdzają, czy nie doszło do narażenia małoletniego na utratę zdrowia lub życia. Informacja została również przekazana do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Radomsku, który zdecyduje w kwestii opiekuńczo–wychowawczej matki.

Policjanci przypominają, że rodzice zobowiązani są względem swoich dzieci do sprawowania nad nimi opieki, czuwania nad ich zdrowiem i bezpieczeństwem.

- Reagujmy na takie sytuacje, gdyż dzieci nie są w stanie same obronić się przed nagannymi zchowaniami swoich rodziców lub opiekunów - apelują funkcjonariusze.

Więcej o:
pijany nietrzeźwy policja pijany radomsko policja radomsko pijana matka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE