[WIDEO] Ćwiczenia na wypadek pożaru. Obiektem sortownia odpadów w Płoszowie

[WIDEO] Ćwiczenia na wypadek pożaru. Obiektem sortownia odpadów w Płoszowie Fot. KP PSP w Radomsku/PGK Radomsko

Na terenie zakładu przetwarzania odpadów komunalnych w Płoszowie, 9 lipca przeprowadzono powiatowe ćwiczenia sił i środków straży pożarnej pod kryptonimem „Recykling”. Dzięki takim inicjatywom strażacy mają okazję praktycznie sprawdzić swoje umiejętności, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Celem ćwiczeń było doskonalenie współpracy między jednostkami oraz sprawdzenie skuteczności i koordynacji działań ratowniczych.

- Scenariusz zakładał pożar, który wybuchł w pomieszczeniach sortowni odpadów. Pracownicy zauważyli ogień i podjęli próbę jego ugaszenia, jednak działania te okazały się nieskuteczne. Część odpadów została wyniesiona na zewnątrz, gdzie nadal płonęła na hałdzie. Dodatkowym zagrożeniem był pożar aluminium zgromadzonego na terenie zakładu, który gaszono za pomocą specjalistycznej przyczepy z proszkiem gaśniczym – wyjaśnia cel ćwiczeń st. kpt. Marek Jeziorski ze straży w Radomsku.

Podczas ćwiczeń skoncentrowano się także na medycznych aspektach działań ratowniczych, przeprowadzając akcję poszukiwawczą 2 pracowników, którzy nie ewakuowali się z pomieszczeń sortowni.

W działaniach uczestniczyły różnorodne jednostki i sprzęt, w tym: pojazd dowodzenia i łączności SDŁ z Komendy Miejskiej PSP Piotrków Trybunalski, grupa dronowa z OSP Strzałków, zastępy gaśnicze z JRG Radomsko, OSP Gomunice, OSP Kamieńsk, OSP Dobryszyce oraz OSP Strzałków.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
straż ćwiczenia pożar straż radomsko pgk płoszów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE