Prawie 21 litrów krwi dla komendanta policji w Radomsku

Prawie 21 litrów krwi dla komendanta policji w Radomsku Fot. KPP Radomsko

W piątek 1 października, budynku radomszczańskiej komendy policji zorganizowano zbiórkę krwi dedykowaną nadkom. Robertowi Baryle. W cztery godziny zebrano prawie 21 litrów krwi.

O wypadku samochodowym komendanta Roberta Baryły napisaliśmy w tym artykule.

Zorganizowanie akcji w trzy dni było możliwe dzięki przychylności pracowników Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

- Zbiórka rozpoczęła się o godzinie 9.00 w auli komendy. Łącznie zarejestrowane zostały 52 osoby, z czego 46 oddało krew. Każda z nich po 450 ml, co dało 20 700 ml krwi. Ze względu na procedury związane z tzw. obróbką krwi medycy zakończyli pobieranie cennego płynu tuż przed godziną 13.00. Akces do udziału w tym przedsięwzięciu zgłosiło dużo więcej osób, szczególnie mundurowych – mówi kom. Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.  

Osoby te mogą oddać swoją krew w poniedziałek i wtorek w radomszczańskim punkcie krwiodawstwa i krwiolecznictwa znajdującym się na terenie szpitala. Oddana krew zapewne pomoże w leczeniu wielu osób.

- W naszej zbiórce krwi uczestniczyli mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, policjanci, w tym z innych jednostek policji oraz pracownicy cywilni komendy – dodaje policjantka.

Więcej o:
robert baryła wypadek policja radomsko wypadek komendant radomsko policja radomsko wypadek makowiska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE