Pralki Gorenje - który model wybrać?

Pralki Gorenje - który model wybrać? Fot. Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Pralka niewątpliwie zalicza się do tych sprzętów gospodarstwa domowego, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Wybór odpowiedniego modelu wcale nie jest jednak prostą sprawą - producenci zaskakują możliwościami i dodatkowymi opcjami, które mają ułatwić pracę i ulepszyć efekt końcowy. Bardzo ciekawe rozwiązania oferują pralki Gorenje. Jak spośród nich wybrać odpowiedni wariant? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi. 1. Pralki Gorenje - zróżnicowanie modeli 2. Rodzaje pralek Gorenje 3. Czym kierować się przy zakupie pralki?

Dla naszych mam i babć luksusem były pralki wirnikowe. Dzisiaj na rynku królują modele automatyczne, chociaż również ich poprzedniczki przybierają zaskakujące formy. Dużym zainteresowaniem, ze względu na ciekawe rozwiązania, cieszą się pralki Gorenje - sprawdź na: https://www.neonet.pl/duze-agd/pralki/f/gorenje.html.

Pralki Gorenje - zróżnicowanie modeli

Pralki automatyczne są mocno zróżnicowane, a producenci prześcigają się w dostarczaniu jak najlepszych technologii i dopasowaniu poszczególnych modeli do często bardzo odmiennych potrzeb użytkowników. Firma Gorenje również proponuje innowacyjne rozwiązania, ciekawe wzornictwo i dodatkowe opcje, co sprawia, że cała marka jest doceniana.

To, jaki model wybierzesz, to kwestia twoich potrzeb i przyzwyczajeń. W każdym przypadku możesz liczyć na skuteczność nowoczesnych systemów piorących oraz ciekawych funkcji dodatkowych usprawniających proces prania. Pralki Gorenje na tle konkurencji wyróżniają się między innymi technologią SensoCare. Funkcja umożliwia precyzyjne, automatyczne dostosowanie wszystkich parametrów danego programu do rodzaju ubrań. Inteligentnie ustawiana jest między innymi temperatura prania, ilość pobieranej wody, prędkość wirowania. Dzięki temu łatwiej jest usunąć plamy czy bezpiecznie wyprać delikatne tkaniny.

Pralka Gorenje może być wyposażona również w mechanizm StainExpert (skuteczniejsze usuwanie zabrudzeń, nawet trudnych plam), StableTech (mniej intensywne wibracje urządzenia i cichsza praca) czy też AquaStop (zabezpieczenie przed zalaniem).

Rodzaje pralek Gorenje

Można wśród sprzętu Gorenje wyróżnić: pralki ładowane od przodu i od góry. Ten wybór powinien być podyktowany przede wszystkim przyzwyczajeniami i wygodą użytkowników oraz przestrzenią dostępną w danym pomieszczeniu. W przypadku ładowania z przodu sprzęt zajmuje nieco więcej miejsca, ale jego górna część może być wykorzystana jako dodatkowe miejsce do przechowywania: półka, na której można ustawić kosze z przyborami kosmetycznymi i akcesoriami łazienkowymi. Pralki ładowane z góry są z kolei bardziej ustawne - bez problemu można wkomponować je nawet w niewielki fragment przestrzeni.

Na rynku dostępne są również pralki automatyczne Gorenje:

• pralki pełnogabarytowe,
• pralki slim.

Standardowe pralki mają głębokość ok. 50 - 65 cm. Wariant slim to zaledwie 40 - 49 cm w tym wymiarze. Dzięki temu pralka staje się znakomitym wyborem do małych łazienek w bloku, kuchni lub niewielkich zaaranżowanych w mieszkaniu pralni.

Czym kierować się przy zakupie pralki?

Zanim kupisz pralkę, zwróć uwagę na kilka istotnych parametrów. Które z nich są najważniejsze?

• Ładowność pralki

Parametr wskazuje, ile kilogramów ubrań można jednocześnie włożyć do bębna. Bardzo duże pralki pomieszczą 13 kg, mniejsze - zaledwie 4 kg. Jeśli masz dużą rodzinę lub pierzesz większe rzeczy (koce, znaczne ilości pościeli), wybierz większy wariant.

• Klasa energetyczna

Zgodnie z przepisami prawa na sprzęcie AGD musi znajdować się informacja, jakie zużycie energii wiąże się z korzystaniem z danego urządzenia. Tę wartość określa się oznaczeniem w skali od A do G. Nowa klasa energetyczna to modele A++ oraz A+++.

• Maksymalna prędkość wirowania

W przypadku pralek automatycznych maksymalna prędkość wirowania wynosi od 700 do nawet 1600 obrotów na minutę. Im wyższa wartość, tym suchsze ubrania na koniec tego procesu można uzyskać.

• Zużycie wody

Parametr wskazuje, ile wody zostanie zużyte podczas jednego cyklu prania.

• Poziom hałasu

Ciche pralki generują mniej niż 50 dB, jednak standardowe modele mogą być znacznie głośniejsze. Zastanów się, jak istotny jest dla ciebie ten właśnie parametr.

Programy i dodatkowe funkcje

Najlepsze pralki automatyczne, w tym także pralki Gorenje, wyposażone są w szereg funkcji, dzięki którym pranie jest łatwiejsze, szybsze i bardziej efektywne. Do najpopularniejszych programów zaliczają się przeznaczone do prania tkanin delikatnych, do prania ubrań sportowych, ubranek dziecięcych. Można znaleźć także opcję ułatwiającą usuwanie zwierzęcej sierści z odzieży czy specjalne ustawienia zaprojektowane z myślą o alergikach. Dużą popularnością cieszy się pralka automatyczna Gorenje z funkcją pary.

W codziennym użytkowaniu przydadzą się również dodatkowe opcje. Przydatna jest chociażby niwelacja zagnieceń i łatwe prasowanie, blokada rodzicielska oraz ustawienie imitujące pranie ręczne. Możesz także skrócić czas prania, jeśli się spieszysz, lub skorzystać ze zdalnego sterowania smartfonem.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE