Pracownik KWB Bełchatów ma koronawirusa. Dyrekcja kopalni opracowała plan awaryjny

Pracownik KWB Bełchatów ma koronawirusa. Dyrekcja kopalni opracowała plan awaryjny Fot. www.kwbbelchatow.pgegiek.pl

Jak informuje portal ddbelchatow.pl, dyrekcja KWB Bełchatów potwierdziła, że jeden z pracowników jest zarażony koronawirusem. Na terenie zakładu wprowadzono niezbędne działania w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2. Kopalnia opracowała również plan zachowania ciągłości dostaw węgla do elektrowni na wypadek „absencji znacznej części kluczowej załogi”. Należy podkreślić, że liczną grupę pracowników kopalni stanowią mieszkańcy Radomska i powiatu radomszczańskiego.

- Na chwilę obecną stwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem wśród pracowników Kopalni. Jest to osoba przebywająca na kwarantannie, która od 13 dni nie przebywała na terenie zakładu pracy – poinformował Dariusz Grzesista, dyrektor KWB Bełchatów.

Jak czytamy na portalu www.ddbelchatow.pl, dyrektor zapewnił, że w dalszym ciągu podejmowane są działania profilaktyczne, mające na celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu pracy załogi kopalni. Na terenie KWB Bełchatów podjęto działania, które mają zmniejszyć ryzyko zarażenia patogenem. Wprowadzono m.in. pomiar temperatur pracowników za pomocą termometrów bezdotykowych oraz profesjonalnych kamer termowizyjnych. Dyrekcja zapewnia, że wśród górników dystrybuowane są płyny do odkażania rąk oraz maseczki i rękawice ochronne. Wprowadzono też bezkontaktowy obieg dokumentów poprzez pozostawienie ich w wyznaczonych miejscach w budynkach.

Kolejnym rozwiązanie jest rozgrupowanie „kluczowej kadry ruchowej po szatniach”. Harmonogram wejść i wyjść do szatni hakowych w Chabielicach już funkcjonuje. Dyrekcja apeluje do pracowników m.in. o przestrzeganie norm czasowych wyznaczonych w harmonogramie. Jak zapewnia dyrekcja, kopalnia ma już gotowy plan awaryjny na wypadek większej liczby zarażeń. 

- Dzięki wprowadzonym działaniom ruch zakładu górniczego oraz dostawy węgla do Elektrowni nie są zagrożone. Służby TZ opracowały plan zachowania ciągłości działania w przypadku absencji znacznej części kluczowej załogi – poinformował portal ddbelchatow.pl dyrektor Dariusz Grzesista.

(źródło: www.ddbelchatow.pl)

Więcej o:
koronawirus kopalnia bełchatów plan awaryjny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE