Pracownicy PKO BP w Radomsku wykonali i przekazali przyłbice ochronne

Pracownicy PKO BP w Radomsku wykonali i przekazali przyłbice ochronne Fot. PKO BP

Pracownicy radomszczańskiego oddziału Banku PKO BP, własnoręcznie wykonali i dostarczyli przyłbice ochronne dla Domów Pomocy Społecznej w Radziechowicach i Radomsku, do placówki „Kamil” w Strzałkowie, Stowarzyszenia Panaceum i Fundacji AlterMed.

- Od kilku tygodni pracownicy Oddziału PKO Banku Polskiego w Radomsku pracują w systemie pracy rotacyjnej. Jedna część załogi pracuje przez tydzień w oddziale druga część pracuje zdalnie w domach. Ponieważ sytuacja jest wyjątkowa i zewsząd słyszymy o inicjatywach pomocy dla służby zdrowia czy DPS postanowiliśmy również włączyć się w taką pomoc - mówi portalowi Radomsko24.pl, Sławomir Kurzelewski, dyrektor oddziału PKO BP w Radomsku.

 - Nie każdy z pracowników banku ma maszynę do szycia i nie każdy potrafi szyć, ale za to każdy potrafi „obsługiwać” zszywacz do papieru. Właśnie przy pomocy zszywacza oraz zakupionej taśmy z zapinkami oraz folii przezroczystej - format A4 - postanowiliśmy wytwarzać przyłbice ochronne - dodaje.

Pomysł jak wykonać przyłbice ochronne, pracownicy banku wyszukali na YouTube i zaczęli produkcję.

Pierwsze partie przyłbic trafiły w czwartek 16 kwietnia do DPS w Radomsku (40 szt.), DPS w Radziechowicach (60 szt. oraz środki dezynfekcji i rękawiczki), placówki opiekuńczo-wychowawczej dla młodzieży „Kamil” w Strzałkowie (ponad 20 szt.), Fundacji AlterMed Centrum Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień (15 szt.) oraz Stowarzyszenia Centrum Pomocy Panaceum w Radomsku (50 szt.). Do tego dołączono torby ze smacznymi lokalnymi jabłkami.

- Pracownicy bardzo chętnie włączyli się w taką inicjatywę i zapowiadają dalszą intensywną produkcję, bo już mamy zapotrzebowanie na kolejne 500 szt. Chcemy jak najszybciej je wykonać i dostarczyć do Szpitala Powiatowego w Radomsku – podkreśla Sławomir Kurzelewski.  

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko maski ochronne pko bp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE