Pracowity weekend straży

Pracowity weekend straży Fot. OSP Kamieńsk

Pełne ręce pracy mieli w miniony weekend strażacy z powiatu radomszczańskiego. Już od piątku walczyli z pożarami traw i poszycia leśnego. Ale nie tylko.

Strażacy gasili pożary suchych traw m.in. w miejscowościach Dobryszyce, Brudzice oraz Góry Mokre, a także w Radomsku przy ul. Starowiejskiej.

Dochodziło też do pożarów poszycia leśnego.

- Tego typu zdarzenia odnotowaliśmy m.in. w Hucie Porajskiej. Na szczęście w wyniku tych pożarów nikt nie odniósł obrażeń – mówi Janusz Bartnik z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku.

- Wezwani byliśmy także do pożaru słomy znajdującej się w balotach. Do tego zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 19.00. Płomienie objęły kilkadziesiąt balotów słomy na polu we Włynicach w gminie Gidle – dodaje Janusz Bartnik.

Strażacy wzywani byli też do usuwania plamy oleju przy ul. Targowej w Radomsku, pożaru garażu w miejscowości Zdania oraz pożaru budynku garażowego w Stobiecku Miejskim.

Strażacy podkreślają, że przyczyną większości pożarów była temperatura powietrza, a także nieodpowiedzialność człowieka. Po raz kolejny apelują, by w lasach i terenach, gdzie znajduje się sucha trawa zachować szczególną ostrożność. Nie używać otwartego ognia, nie rzucać niedopałków oraz szklanych butelek.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański straż pożarna psp radomsko pożary
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE