Pracowite lato MOSiR w Radomsku

Pracowite lato MOSiR w Radomsku

Boiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kościuszki i Brzeźnickiej w Radomsku z uwagi na duże zainteresowanie i nadmierną eksploatację, wymagały przeprowadzenia szeregu prac, aby znów móc z nich korzystać. Obecnie na Brzeźnickiej trwają przygotowania do meczu RKS Radomsko z Legią Warszawą, który odbędzie się już w tym tygodniu. Jednak nie tylko boiska cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. To również kryta pływalnia, z której tylko przez ostatnie pół roku skorzystało około 50 tysięcy osób. Trwają również turnusy rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży pt. „Lato w mieście”.

W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji dużo się dzieje, jeśli chodzi o piłkę nożną i o przystosowanie obiektów sportowych do rozgrywania na nich już wkrótce meczy. O przygotowaniach w rozmowie z nami opowiadał dyrektor MOSiR, Marek Wyciszkiewicz.

- Za tydzień mamy mecz inauguracyjny z Legią Warszawą. Obiekt przy ulicy Brzeźnickiej jest już przygotowany do rozgrywek. Zainwestowaliśmy w niego sporo pieniędzy, bo łącznie na oba boiska przy Kościuszki i Brzeźnickiej dostaliśmy 145 tys. zł. Z czego 115 tys. zł zostało zainwestowanych w przygotowanie stadionu przy Brzeźnickiej do III ligi. Wymieniliśmy tam wiaty dla zawodników rezerwowych oraz dla obsługi medycznej i dla sędziów. Zrobiliśmy jeszcze odgrodzenie trybuny od ulicy Pajdaka. Jest ona popękana i nie można na nią wpuszczać ludzi, dlatego została odgrodzona, na co również trzeba było przeznaczyć środki finansowe
- mówi Marek Wyciszkiewicz.

Czytaj więcej: 115 tys. zł na remont stadionu przy Brzeźnickiej

To jednak nie koniec inwestycji niezbędnych do prowadzenia rozgrywek na poziomie trzecioligowym. Wytyczne PZPN dotyczą również oznakowania wszystkich przejść i furtek oraz zapewnienia toalet. MOSiR znalazł rozwiązanie w postaci przenośnych toalet typu toi toi. Trzy takie toalety zostaną zamieszczone na stadionie przy ulicy Brzeźnickiej i jedna na obiekcie przy Kościuszki.

- Musimy jeszcze oznakować przejścia, furtki, wszystko zgodnie z normami i wytycznymi PZPN. Oprócz tego na ulicy Brzeźnickiej robimy odgrodzenie strefy publiczności i kibiców, od strefy zawodników i sędziów. To zostanie wykonane jeszcze w tym tygodniu. Dodatkowo przyszły już zapytania ofertowe na wykonanie trybuny dla gości przyjezdnych. Zgłosiła się już jedna firma, która nam to wykona. To również będzie niemały koszt. Termin tej realizacji przypadnie w okolicach października, listopada, ponieważ będzie to trybuna metalowa z siedziskami
- relacjonował Marek Wyciszkiewicz.

Natomiast, jeśli chodzi o pozostałe działania MOSiRu, to najbliższą imprezą, na którą placówka zaprasza wszystkich mieszkańców, to III edycja Radomszczańskiego Biegu Ekstremalnego „Radomsko Extreme” połączonego z piknikiem militarnym, która odbędzie się 10 sierpnia.

- Będzie się dużo działo. Spodziewamy się dużej ilości osób i dużej ilości zgłoszeń zawodników. Oprócz tego na pikniku mamy zapewnione koncerty trzech kapel rockowych, będzie prezentacja jednostek Wojska Polskiego, skoki spadochronowe, pokazy, a na zakończenie ognisko
- opowiada Marek Wyciszkiewicz.

Oprócz zapewniania rozrywek dla dorosłych amatorów sportu, MOSiR pamięta o najmłodszych radomszczanach, którzy chętnie korzystają z atrakcji serwowanych w ramach czterotygodniowych turnusów wakacyjnych pt. „Lato w mieście”.

- Jest to cykl zajęć rekreacyjno-sportowych dla dzieci i młodzieży. Bierze w nich udział spora ilość osób, bo około 40 na każdorazowym turnusie. Dzieci mają zapewnioną rozrywkę w pełni. Rozpoczynają na Kościuszki, gdzie odbywają się gry i zabawy rekreacyjne, jak chociażby strzelanie z łuku, czy też różnego rodzaju konkursy. A potem przychodzą na obiekt przy Leszka Czarnego 22 i korzystają albo z pływalni albo z kortów tenisowych.

Przez pół roku z obiektu basenowego na Leszka Czarnego skorzystało około 50 tysięcy osób. W planach MOSiR-u jest też ocieplenie i tynkowanie budynku zaplecza kortów tenisowych.

- Budynek ten teraz wygląda jakby był w ciągłym remoncie i w końcu podjęliśmy decyzję, że wykonamy te prac. Praktycznie co tydzień mamy też różnego rodzaju turnieje, jak choćby w tenisa ziemnego rozgrywane na naszych kortach, które są w tym roku bardzo dobrze przygotowane i przystosowane do rozgrywek
- dodał Marek Wyciszkiewicz.

Więcej o:
mosir radomsko mosir stadion miejski mosir radomsko korty tenisowe mosir radomsko pływalnia mosir radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE