Pożary pól, lasu i maszyny rolniczej

Pożary pól, lasu i maszyny rolniczej Fot. OSP Strzałków KSRG; OSP Żytno; OSP KSRG Przedbórz

W dniu 6 sierpnia straż pożarna kilka razy wyjeżdżała do pożarów pól uprawnych oraz poszycia leśnego, m.in. do miejscowości Strzelce Małe w gminie Masłowice, Piaszczyce w gminie Gomunice oraz Rędziny w gminie Żytno.

Do pożaru w Strzelcach Małych doszło przed godziną 17. Spłonęło w sumie 5 arów ścierniska, w tym 2 ary poszycia leśnego. W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał, jednak doszczętnie spłonęła maszyna do belowania słomy i straty oszacowano na 80 tys. złotych. Z żywiołem walczyło 5 zastępów straży pożarnej.

Kolejny pożar w miejscowości Piaszczyce pochłonął 0,7 hektara pola uprawnego. Do pożaru doszło po godzinie 18. Działania straży polegały na ugaszeniu ognia przy użyciu jednego prądu wody oraz tłumnic. Tu również nie było osób poszkodowanych.

A w miejscowości Rędziny spłonęło 5 arów poszycia leśnego. Jednostki ochotniczych straży pożarnych z Żytna, Silnicy, Gidel oraz JRG z Radomska zostały wezwane do pożaru po godzinie 12.

Na zdjęciach pożar ścierniska w Piaszczycach (źródło OSP Strzałków), pożar lasu w Rędzinach (źródło OSP Żytno) oraz pożar prasy, słomy oraz lasu w miejscowości Strzelce Małe (źródło OSP Przedbórz).

Więcej o:
pożar straż pożarna radomsko ochotnicza straż pożarna pożar ścierniska pożar poszycia leśnego spłonęła maszyna rolnicza
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE