Pożar w kamienicy przy ul. Warszyca w Radomsku

W niedzielę, po południu, do komendy straży w Radomsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Warszyca 3. Spaleniu uległo wyposażenie mieszkania.- Działania strażaków polegały n...

W niedzielę, po południu, do komendy straży w Radomsku wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Warszyca 3. Spaleniu uległo wyposażenie mieszkania.

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji poszkodowanego 45-letniego mężczyzny z mieszkania objętego pożarem oraz sześciu osób z mieszkań sąsiednich. Lokator mieszkania, w którym doszło do pożaru, z objawami podtrucia tlenkiem węgla, został przewieziony przez ratowników medycznych do szpitala – relacjonuje przebieg akcji kpt. Artur Bartosik.

Po ugaszeniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń strażacy sprawdzili lokale mieszkalne w zakresie obecności w nich tlenku węgla przed wpuszczeniem do nich lokatorów.

Wstępnie straty oszacowano na ok. 8 tys. zł. W działania trwające prawie 1,5 godziny zaangażowane były 4 zastępu straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe i energetyczne.

Paliło się w gminie Kamieńsk

Wczoraj (14 grudnia) o godz. 20.30 strażacy przyjęli zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w m. Włodzimierz w gm. Kamieńsk.

Spalił się budynek stodoły z nagromadzonym w niej sianem oraz częściowo dwa budynki obory.  Straty wstępnie oszacowano na ok. 65 tys. zł. Działania trwały prawie 6 godzin, a uczestniczyło w nich osiem zastępów straży pożarnej.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE