Powszechny punkt szczepień w Piotrkowie. Gdzie powstanie?

Powszechny punkt szczepień w Piotrkowie. Gdzie powstanie?

W Piotrkowie Trybunalskim powszechny punkt szczepień będzie zlokalizowany w centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej. Punkt będzie prowadził Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika.

Kiedy pojawił się pomysł utworzenia masowych punktów szczepień władze Piotrkowa wyraziły gotowość wskazania miejsc, w których podmioty lecznicze mogłyby prowadzić takie punkty.

Do wojewody łódzkiego zgłoszone zostały dwie lokalizacje:

- centrum sportowo-rehabilitacyjne OSiR, w którym punkt miałby prowadzić Samodzielny Szpital Wojewódzki z ul. Rakowskiej oraz
- hala sportowa ZSP nr 4, w której punkt miałby prowadzić prywatny podmiot leczniczy.

Wojewoda po konsultacji z NFZ odrzucił drugą lokalizację argumentując, że w Piotrkowie wystarczające jest utworzenie jednego punktu szczepień.

Powszechny punkt szczepień zostanie więc utworzony w centrum rekreacyjno-rehabilitacyjnym przy ul. Belzackiej 108/110. Punkt będzie prowadził Samodzielny Szpital Wojewódzki im Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. 

- To władze szpitala podpiszą kontrakt z NFZ na realizację świadczeń i to wyłącznie szpital będzie odpowiedziany za całą stronę medyczną i stricte szczepienia. Miasto wyłącznie udostępnia obiekt – mówi wiceprezydent Andrzej Kacperek.

Urząd Miasta oprócz udostępniania lokalu ponosi również koszty jego eksploatacji, czyli opłaca rachunki za prąd, wodę, sprzątanie, dezynfekcję itd. Będzie też odpowiedzialny za zapewnienie bezpieczeństwa i koordynacji na zewnątrz punktu, m.in. kierowanie ludźmi, którzy będą przychodzić na szczepienia.

Z informacji przekazanych przez dyrekcję szpitala wynika, że w powszechnym punkcie szczepień w Piotrkowie szpital ma zorganizować 4 stanowiska, na których będzie szczepionych co najmniej 500 osób dziennie oraz 2500 tygodniowo. Punkt ma pracować od poniedziałku do piątku.

(info: UM Piotrków Tryb.)

Więcej o:
piotrków trybunalski powszechny punkt szczepień covid-19 koronawirus szczepienie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE