Powstanie w Radomsku stocznia…

Powstanie w Radomsku stocznia…

Tak, to nie żart. Strefa inwestycyjna w Radomsku przyciągnęła do siebie kolejną firmę. Tym razem na jednej z działek ulokuje się stocznia Cobra, której specjalnością są niewielkie jednostki pływającej – jachty.

Inwestor COBRA YACHTS zakupi od miasta działkę o powierzchni 6000 metrów kwadratowych. Przetarg już się odbył 29 maja. Firma uzyska też pozwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej na budowę jachtów. Co ciekawe COBRA YACHTS to lokalna radomszczańska firma – obecnie jej siedziba mieści się na ulicy Kopiec. Na swojej stronie internetowej podają informacje o kilku produkowanych modelach jachtów żaglowych. Inwestycja w strefie z pewnością pomoże zwiększyć skalę produkcji, a może i liczbę oferowanych modeli. W planach jest ekspansja zagraniczna, głównie na rynki zachodnie.

Obiekt do produkcji jachtów, także tych pełnomorskich, ma powstać jeszcze w tym roku. Budowa pochłonie około 2,5 mln zł. Początkowo zatrudnienie znajdzie jedynie 8 osób, ale na tym nie koniec. Wraz z rozbudową i przejęciem przez stocznię zadań zlecanych wcześniej kooperantom, pracę znajdą kolejne osoby. Producent planuje, iż w ulokowanej na terenie strefy stoczni będą powstać kadłuby jednostek, które następnie będą wyposażane w sprzęt do pływania i nawigacji, jednostki napędowe a także będą w pełni wykańczane i dostarczane do klienta.

Zdjęcia: strona internetowa producenta

Więcej o:
stocznia Radomsko strefa inwestycyjna budowa jachtów nowy inwestor
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE