Powstanie spot na 50-lecie MDK

Powstanie spot na 50-lecie MDK

Od 20 sierpnia, do końca miesiąca będą trwały warsztaty filmowe dla młodzieży z realizacji spotu na temat 50-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

W zajęciach bierze udział młodzież z Radomska, która pod okiem prowadzącej Hanki Motłoch – montażystki z Wrocławia – będzie się starała stworzyć spot promocyjny dla MDK-u i o MDK-u, ponieważ tematem przewodnim jest 50-lecie istnienia placówki. Spot będzie miał charakter reportażu, będzie opowiadał o ludziach, którzy tworzą bądź tworzyli kulturę dla naszego miasta.

Na warsztaty zgłosiła się grupa młodych ludzi, którzy interesują się montażem oraz procesem powstawania filmu, niektórzy posiadają własny kanał na Youtube, dla innych będą to pierwsze doświadczenia z kamerą. Dlatego też prowadząca będzie starała się jeszcze bardziej zainteresować i zaciekawić młodzież tematyką montażu, jak również zaangażować ich do aktywnego udziału w przedsięwzięciach prowadzonych w MDK-u w Radomsku.

Na dwutygodniowych warsztatach młodzież zobaczy, jak wygląda cały proces powstawania filmu. Zaczną od zbierania materiałów i tematów, które powinny znaleźć się w spocie, będą przeprowadzać wywiady z pracownikami placówki, oraz nauczą się obsługi programu montażowego i na koniec samodzielnie będą montować film.

Spot będzie wyświetlony w sali kinowej na zakończenie warsztatów.

Miejski Dom Kultury w Radomsku działa od 1 stycznia 1968 roku. Z okazji jubileuszu placówka przygotowała wiele wydarzeń mających na celu uświęcenie tak długiego istnienia instytucji, między innymi zaplanowanych jest wiele koncertów, spektakli i innych wydarzeń artystycznych.

Więcej o:
mdk radomsko warsztaty filmowe 50-lecie mdk w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE