Powstała Akademia Piotrkowska! Prezydent podpisał ustawę

Powstała Akademia Piotrkowska! Prezydent podpisał ustawę Fot. www.epiotrkow.pl

Piotrków Trybunalski będzie miał własną samodzielną uczelnię wyższą. Prezydent Andrzej Duda 6 kwietnia 2023 r. podpisał ustawę o utworzeniu Akademii Piotrkowskiej.

Wszystkie formalności zostały już dopięte, a powstanie samodzielnej uczelni w Piotrkowie stało się faktem. 1 czerwca 2023 r. z Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach utworzona zostanie Akademia Piotrkowska. 

Ustawa została najpierw przegłosowana przez Sejm, następnie zaakceptował ją Senat, a 6 kwietnia dokument podpisał prezydent RP Andrzej Duda.

Nowa uczelnia powstanie na bazie istniejącej filii, a kształcić ma na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo narodowe, ekonomia, filologia, filologia angielska, finanse i rachunkowość, historia, logistyka, pedagogika, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, pielęgniarstwo oraz zarządzanie.  

Ustawa stanowi, że pierwszego rektora Akademii powoła minister właściwy do spraw szkolnictwa wyższego i nauki na kadencję trwającą do dnia 31 sierpnia 2024 r.  Pierwszy rektor będzie zobowiązany zarządzić wybory do senatu Akademii, które muszą się odbyć do 30 września 2023 roku. 

(info: www.epiotrkow.pl)

Więcej o:
piotrków trybunalski akademia piotrkowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE