Powstał Miejski Program Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2020-2023

Powstał Miejski Program Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2020-2023

Miejski Program Wspierania Przedsiębiorczości na lata 2020 - 2023 był przedmiotem rozmów członków Rady Gospodarczej działającej w Radomsku. Spotkanie przedsiębiorców zorganizowano we wtorek, 15 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Program Wspierania Przedsiębiorczości, to kilkudziesięciostronicowy dokument, który sporządziła i opowiadała o nim na dzisiejszym spotkaniu dr Agnieszka Łuczak ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku.

Dokument będzie obowiązywał od przyszłego roku do końca 2023 roku. Głównym założeniem programu jest stałe dążenie do budowy płaszczyzny współpracy i komunikacji pomiędzy administracją, przedsiębiorcami, organizacjami gospodarczymi oraz mieszkańcami miasta.

Wśród celów strategicznych znalazł się m.in. rozwój gospodarki na terenie miasta, tak aby podnosić standardy życia mieszkańców. Aby do rozwoju gospodarki w mieście doszło, potrzebne będzie wprowadzenie planów zagospodarowania przestrzennego dla, jak największej potencjalnej powierzchni inwestycyjnej. Przyczynić się to ma do wzbudzenia większej aktywności mieszkańców na polu gospodarczym. Kolejnym celem jest poprawa warunków prowadzenia działalności gospodarczej w Radomsku (m.in. skrócenie procedur obsługi przedsiębiorców w urzędzie). A także utworzenia partnerskiego programu rabatowego dla startujących przedsiębiorców w wieku do 38 lat (PROFIT) oraz wyróżnianie i promowanie przedsiębiorców tworzących atrakcyjne miejsca pracy i oferujących wyróżniające się dobra lub usługi, jak np. „Zaufany pracodawca”.

Więcej przeczytasz: Certyfikat „Zaufanego Pracodawcy”, czy będzie w Radomsku?

W programie znalazło się również utworzenie strony internetowej – portal gospodarczy – skierowany do przedsiębiorców, na której znaleźć się mają informacje niezbędne do prowadzenia działalności (jak np. lokalne i krajowe wydarzenia gospodarcze, tereny inwestycyjne, nieruchomości przeznaczone do wynajmu lub sprzedaży).

Takie dokumenty strategiczne są tworzone z myślą określenia skutecznych działań, które z kolei stworzą dogodne warunki dla przedsiębiorców, zarówno dla tych już istniejących na rynku, jak i dla tych którzy chcą otworzyć swoją firmę.

W Miejskim Programie Wspierania Przedsiębiorczości znalazł się również harmonogram działań na przyszłe lata.

Więcej o:
rada gospodarcza radomsko miejski program wspierania przedsiębiorczości radomsko program zaufany pracodawca radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE