Powiaty radomszczański i piotrkowski przygotowały transport darów

Powiaty radomszczański i piotrkowski przygotowały transport darów Fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.

Powiat Piotrkowski we współpracy z Powiatem Radomszczańskim przygotował pierwszy transport pomocy rzeczowej dla ukraińskiego Obwodu Rówieńskiego. To szybka reakcja obu samorządów na rozpaczliwy list, który otrzymali od partnerskiego rejonu, z prośbą o konkretne, najpotrzebniejsze artykuły, które w związku z działaniami wojennymi, są po prostu niedostępne.

- Do Równego wyjeżdża dziś tir wypełniony po brzegi artykułami najbardziej w chwili obecnej oczekiwanymi przez naszych przyjaciół, czyli materacami, kocami, zestawami pierwszej pomocy, artykułami medycznymi, długoterminową żywnością, środkami czystości - wymienia Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

- Jednym słowem zawozimy tam wszystko, co znalazło się w liście. W przygotowaniu tego transportu szczególnie pomogła nam Gmina Moszczenica i organizacje pozarządowe z terenu gminy, a także Firma IKEA oraz Reac Poland z Piotrkowa Trybunalskiego, którym bardzo serdecznie dziękuję za pomoc, bo w zaledwie w kilka dni udało nam się to wszystko skompletować, ułożyć na paletach, zabezpieczyć w taki sposób, by nieuszkodzone dotarły na miejsce – dodaje starosta.

Pozostałe dary, które dostarczane są do powiatowego punktu zbiórki w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie, Al. 3 Maja 33, jak i do gminnych punktów zbiórek, których lista znajduje się tutaj, będą na bieżąco sortowane i sukcesywnie przewożone w formie zorganizowanego transportu, za pośrednictwem Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, do Magazynu Rezerw Strategicznych pod Lublinem. Dopiero z tego punktu docelowego realizowany będzie transport zebranych darów bezpośrednio na Ukrainę. 

(info: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.)

Więcej o:
dary ukraina transport darów powiat radomszczański powiat piotrkowski pomoc
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE