Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Radomsku przestała istnieć

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Radomsku przestała istnieć

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Radomsku zakończyła swą działalność w kadencji 2016-2019. Wszystko wskazuje na to, że kolejnej kadencji nie będzie.

Powołanie Rady na nową kadencję nie jest możliwe, ponieważ nie ma zainteresowania ze strony organizacji pozarządowych zasiadaniem w niej.

- Utworzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego poprzez ogłoszenie naboru na kolejną jej kadencję wymaga złożenia wniosku co najmniej pięciu organizacji pozarządowych lub podmiotów, prowadzących działalność na terenie powiatu. Takie zgłoszenia jednak nie wpłynęły. W związku z powyższym wyłonienie członków do Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Radomsku na nową kadencję nie było możliwe. Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego w Radomsku zakończyła swoją działalność na terenie powiatu radomszczańskiego – wyjaśnia Anna Gaik-Ślęzak, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W skład Powiatowej Rady Działalności Pożytku wchodzili przedstawiciele organizacji pozarządowych, reprezentanci Rady i Zarządu Powiatu Radomszczańskiego oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Radomsku. Łącznie Rada liczyła trzynaście osób.

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym w sprawach dotyczących sfery zadań publicznych.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański powiatowa rada działalności pożytku publicznego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE