Powiat wesprze poszkodowanych

Powiat wesprze poszkodowanych Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Obok Chojnickiego, także Powiat Tucholski poszkodowany podczas sierpniowego kataklizmu ma szansę otrzymać finansowe wsparcie od samorządu Powiatu Radomszczańskiego.

W środę, 4 października Zarząd Powiatu pozytywnie odniósł się do prośby samorządowców Powiatu Tucholskiego, którzy gromadzą  fundusze na remonty zniszczonych dróg.

,,W nocy z 11 na 12 sierpnia nad naszym powiatem przeszła trąba powietrzna połączona z nawalnym deszczem. Powstały ogromne straty w infrastrukturze budowlanej, rolnictwie, a także bardzo dotkliwe – w infrastrukturze budowlanej. Szacunkowa wartość strat na naszych drogach powiatowych oscyluje na poziomie 42 mln zł” napisał w liście do władz naszego powiatu Michał Mróz, Przewodniczący Zarządu Powiatu Tucholskiego.

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego wstępnie zadeklarował przekazanie 20 tys. złotych. Ostateczną decyzję o udzieleniu pomocy podejmie Rada Powiatu Radomszczańskiego, która – przypomnijmy – we wrześniu zdecydowała już o podarowaniu 20 tys. złotych Powiatowi Chojnickiemu, przez który także przeszła sierpniowa nawałnica. Pieniądze te mają być wydane na remonty dróg zniszczonych przez nawałnicę. Władze Powiatu Chojnickiego przesłały serdeczne podziękowania za wsparcie.  

Info:Starostwo Powiatowe

Więcej o:
tuchola pomoc powiat
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE