Powiat radomszczański zareagował na marznące opady

Powiat radomszczański zareagował na marznące opady Fot. arch. Radomsko24.pl

Środa (22 stycznia) za sprawą marznących opadów daje się we znaki zmotoryzowanym. Na drogach panuje gołoledź. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Radomsku dwie najczęściej użytkowane drogi powiatowe: Radomsko – Kobiele Wielkie oraz Radomsko – Sulmierzyce (odcinek Radomsko – Krzywanice) zostały odpowiednio zabezpieczone. Skierowane zostały na nie pługopiaskarki.

Wymienione odcinki dróg zostały posypane mieszanką piasku i soli.

- Od dalszej sytuacji pogodowej zależeć będzie, czy kolejne piaskarki wyruszą na pozostałe drogi, których zimowym utrzymaniem zajmują się powiatowe służby – informuje Wioletta Bąk–Kempa, rzecznik prasowy radomszczańskiego starostwa.

Służby prasowe Starostwa Powiatowego w Radomsku przypominają jednocześnie, iż na mocy porozumienia między samorządami zimowym utrzymaniem powiatowych dróg położonych w granicach administracyjnych Radomska zajmuje się Miasto Radomsko. Porozumienie to obejmuje około 19 kilometrów dróg. Z porozumienia wyłączona jest ulica Sikorskiego, która jest częścią drogi Radomsko – Blok Dobryszyce – Okrajszów – Kietlin.

Na mocy podobnych porozumień zimowym utrzymaniem powiatowych dróg na swoim terenie zajmują się gminy: Dobryszyce, Gomunice, Kamieńsk (z wyłączeniem odcinka drogi Pytowice – Słostowice), Kodrąb, Kobiele Wielkie (bez odcinka drogi Radomsko – Kobiele), Masłowice, Przedbórz, Wielgomłyny.

- W sumie długość dróg przekazanych gminom w celu zimowego utrzymania wynosi 256 km. Posypywaniem i odśnieżaniem pozostałych 154 km dróg powiatowych (na terenie gmin: Gidle, Lgota Wlk., Ładzice, Radomsko i Żytno oraz dróg wyłączonych z porozumień z samorządami) zajmują się dwie firmy wyłonione w przetargu – dodaje Wioletta Bąk–Kempa.

O tym, że 22 stycznia mogą wystąpić marznące opady informowaliśmy TUTAJ.

Więcej o:
atak zimy odsnieżanie radosko drogi radosmsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE