Powiat Radomszczański też solidarny z Ukrainą

Powiat Radomszczański też solidarny z Ukrainą Fot. Twierdza w Kamieńcu Podolskim/pixabay

W obliczu zagrożenia niepodległości Ukrainy władze Powiatu Radomszczańskiego przekazują wyrazy solidarności wszystkim jej obywatelom, także tym mieszkającym na terenie naszego powiatu. Szczególne słowa wsparcia kierowane są do mieszkańców partnerskiego Okręgu Równieńskiego.

- Kiedy 24 sierpnia 2021 roku Ukraina świętowała 30. rocznicę odzyskania niepodległości, cały świat gratulował narodowi ukraińskiemu siły i determinacji w dążeniu do spełnienia europejskich aspiracji, stabilnego rozwoju i umacniania międzynarodowej pozycji. Wydawało się, że niepodległość i suwerenność Ukrainy oparta jest na mocnych fundamentach poszanowania międzynarodowego prawa. Dziś widzimy jak prawo do stanowienia o sobie, a także prawo swobodnego wyboru dróg demokratycznego rozwoju zostaje Ukrainie brutalnie odbierane, a wartości takie jak wolność i integralność terytorialna nabierają szczególnego znaczenia – czytamy w komunikacie starostwa w Radomsku.

Zobacz: Radomsko solidarne z Ukrainą. Słowa wsparcia dla obywateli tego kraju

- W tym wyjątkowym dla narodu ukraińskiego czasie pragnę w imieniu Zarządu oraz mieszkańców Powiatu Radomszczańskiego przekazać Panu Merowi oraz wszystkim mieszkańcom Równego wyrazy wsparcia i solidarności. Partnerstwo naszych regionów jest nie tylko hasłem, ale też zobowiązaniem, szczególnie w trudnych chwilach. Dlatego pragnę podkreślić nasze poparcie dla suwerenności Ukrainy, wolnej, demokratycznej i bezpiecznej – napisała z kolei starosta Powiatu Radomszczańskiego, Beata Pokora w liście kierowanym do Mera Równego Aleksandra Trietiaka.

Więcej o:
ukraina powiat radomszczański solidarni z ukrainą wsparcie konflikt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE