Powiat Radomszczański promuje szczepienia przeciw COVID-19

O promocję szczepień przeciw COVID-19, pytał Zarząd Powiatu Radomszczańskiego, radny Marek Rząsowski.

Jak przekonują urzędnicy, Biuro Promocji Powiatu, Turystyki i Sportu od początku uruchomienia Narodowego Programu Szczepień aktywnie włączyło się w kampanię informacyjno - promocyjną dotyczącą szczepień przeciwko COVID-19.

Na stronie internetowej powiatu oraz portalu Facebooku sukcesywnie zamieszczane były informacje dotyczące bezpieczeństwa szczepień, walczące z mitami i fake newsami szerzącymi się wokół tego tematu, a także komunikaty dotyczące samej procedury.

- W ramach kampanii informacyjno - promocyjnej, zrealizowanej przez Powiat Radomszczański, zaplanowano: publikację postów na FB z wypowiedziami Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, informujących o powodach, dla których zamierzają się oni zaszczepić a część postów została już opublikowana - mówi wicestarosta Jakub Jędrzejczak.

- Mamy nadzieję, że z czasem w kampanię włączą się także inne znany osoby, będące autorytetami, które w swoich środowiskach będą ambasadorami idei szczepień. W najbliższym czasie prośba o włączenie się w kampanię wysłana zostanie do wszystkich Radnych Rady Powiatu Radomszczańskiego - dodaje.

Zapowiedziano też publikację krótkich filmów z wypowiedziami radnych Rady Powiatu Radomszczańskiego, którzy są lekarzami, dementującymi najczęściej pojawiające się fake newsy dotyczące szczepień przeciw COVID-19.

Zaplanowano także publikację filmu, w którym wiele znanych osób z terenu naszego powiatu przedstawi swoje powody, dla których zaszczepi się przeciw COVID-19.

Na stronie internetowej i FB Powiatu Radomszczańskiego pojawiać się będą materiały informacyjne i promocyjne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia.

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE