Powiat przebuduje most w Kozim Polu

Powiat przebuduje most w Kozim Polu

Na 30 września 2016 roku planowane jest zakończenie prac związanych z przebudową mostu w Kozim Polu. Od 8 lipca most znajdujący się na drodze z Wielgomłyn do Silnicy został wyłączony z użytku. Na czas trwania przebudowy wyznaczono objazd nieczynnego obiektu.

- Stan techniczny starego mostu był fatalny, stąd też zdecydowaliśmy się na jego pełną przebudowę. Tego typu inwestycje są bardzo kosztochłonne więc mamy satysfakcję, że do budowy mostu udało się nam pozyskać dotację z budżetu państwa. Koszt inwestycji szacowany był na ponad 1,4 miliona złotych, natomiast pozyskana przez nas dotacja wyniosła blisko 700 tysięcy złotych – zauważa starosta Andrzej Plutecki.

W ramach prowadzonych prac obiekt zostanie zdemontowany wraz z fundamentami, a na jego miejscu pojawi się nowy, szerszy i bezpieczniejszy most. Dodatkowo wyremontowane zostaną też drogi dojazdowe na odcinkach stumetrowych zarówno przed jak i za mostem.

- Stary most był bardzo wąski, ponadto droga na której się znajdował również nie była szeroka i dochodziło tam do zdarzeń drogowych. Nowy obiekt będzie posiadał szersze pasy ruchu, chodnik oraz zostanie wyposażony w płyty przejściowe ułatwiające wjazd i zjazd z mostu – zauważa Aleksander Broszkowski, naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Na czas trwania prac wyznaczono objazd poprzez drogę wojewódzką nr 785 Silnica – Żytno, dalej drogę powiatową Żytno – Mała Wieś – Rędziny – Karsy – Kobiele Wielkie i drogą powiatową Kobiele Wielkie – Niedośpielin – Wielgomłyny.

Więcej o:
przebudowa budowa powiat straostwo droga
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE