Powiat optymalizuje wydatki na kolejny rok

By upłynnić powiatowy budżet Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zdecydował o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego.

By upłynnić powiatowy budżet Zarząd Powiatu Radomszczańskiego zdecydował o zaciągnięciu kredytu konsolidacyjnego. Nie jest to nowe zobowiązanie a jedynie połączenie dotychczas spłacanych rat kredytów i pożyczek w całość po to, by zmniejszyć wielkość rat.
Fot. archiwum radomsko24.pl
Taka decyzja wynika ze wskaźników wynikających z ustawy o finansach publicznych w zakresie realizacji kwoty przypadających w danym roku budżetowym spłat rat kredytów i pożyczek do planowanych dochodów.


Obecnie na zadłużenie powiatu wobec banków składa się 5 zobowiązań na łączną kwotę 15,96 mln zł zaciągniętych w latach 2007-2011, z których część została już spłacona.

2007 – kwota 7,78 mln zł

2008 – kwota 3,30 mln zł

2009 – kwota 3,59 mln zł

2010 – kwota 9,00 mln zł

2011 – kwota 3,00 mln zł

- Nie zaciągamy kolejnego kredytu, a jedynie łączymy w jedno dotychczasowe zobowiązania finansowe. Kredyt konsolidacyjny pozwala na zmniejszenie rat kredytowych, dostosowanie nowych rat do obecnych możliwości finansowych powiatu oraz osiągnięcie wymaganych wskaźników, wynikających z ustawy o finansach publicznych
– mówi Starosta Powiatu Radomszczańskiego Robert Zakrzewski.

W trybie przetargu nieograniczonego wyłoniony został bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Regionalne Centrum Korporacyjne w Piotrkowie Trybunalskim, z którym umowa o kredyt konsolidacyjny zostanie podpisana 4 listopada br.

Więcej o:
starostwo powiat budżet kredyt konsolidacyjny bank pko s.a.
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE