Powiat aplikuje o pieniądze na tzw. strzelnicę wirtualną

Powiat aplikuje o pieniądze na tzw. strzelnicę wirtualną Fot. Wojsko Polskie

Minister Obrony Narodowej ogłosił dwa nowe konkursy dotyczące programu „Strzelnica w powiecie 2022”. Samorządy mogą się starać o dofinansowanie strzelnic pneumatycznych oraz wirtualnych. Powiat Radomszczański będzie starał się o pieniądze na strzelnicę wirtualną.

Program „Strzelnica w powiecie” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

- Zgodnie z decyzją Zarządu Powiatu przygotowywany jest wniosek o dofinansowanie udziału w tym projekcie. Powiat Radomszczański będzie aplikował o dofinansowanie utworzenia tzw. strzelnicy wirtualnej w jednej ze szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat – mówi naszemu portalowi Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik prasowy Powiatu Radomszczańskiego.

Wstępna lokalizacja w ZSP nr 1 lub w ZSDiOŚ, czyli w jednej ze szkół, gdzie są klasy mundurowe.

Zadanie może być realizowane przez jednostkę samorządu terytorialnego szczebla gminnego, powiatowego lub wojewódzkiego, na strzelnicę pneumatyczną samorządy mogą pozyskać do 300 000,00 zł, zaś w przypadku strzelnicy wirtualnej do 200 000,00 zł dotacji.

Więcej o:
powiat radomszczański strzelnica radomsko strzelnica
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE