Pow. radomszczański: w sobotę doszło do 3 zdarzeń drogowych. Zatrzymano też pijanych kierowców

Pow. radomszczański: w sobotę doszło do 3 zdarzeń drogowych. Zatrzymano też pijanych kierowców Fot. KPP Radomsko

Do trzech zdarzeń drogowych doszło w minioną sobotę (9 kwietnia) na terenie powiatu radomszczańskiego. Nie brakowało też pijanych kierowców.

Ok. godz. 8.00 w Gorzędowie kierujący volkswagenem, skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącej rowerzystce.

- Kobieta, w celu uniknięcia zderzenia przewróciła się na lewy bok. Kierujący volkswagenem to 54-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk, natomiast rowerzystka to 71-letnia mieszkanka gminy Gorzkowice – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Rowerzystka nie odniosła poważnych obrażeń.

Również 9 kwietnia, o godz. 5.10 policjanci z Kamieńska zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego volvo. Okazało się, że 34-letni mieszkaniec Radomia jest pijany. W policyjny alkomat wydmuchał 1,3 prom. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Kierowca stanie przed sądem.

Z kolei o godz. 13.45 w Brudzicach policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę, który jechał „zygzakiem”. 50-letni mieszkaniec gminy Lgota Wielka, wydmuchał ponad 2 promile. Stanie przed sądem.

Tego samego dnia, ok. godz. 9.45 przy ul. Targowej w Radomsku kierujący samochodem osobowym 27-letni mieszkaniec Radomska potrącił przechodzącą prawidłowo przez jezdnię 85-letnią radomszczankę. Kobieta na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

W miejscowości Biała Góra, kierująca oplem astra 29-letnia mieszkanka Radomska, wyjeżdżając z drogi gruntowej nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej bmw 30-letniej mieszkance gminy Gomunice. Doszło do zderzenia. Uczestniczki kolizji były trzeźwe. Nie odniosły obrażeń.

Więcej o:
radomsko policja radomsko powiat radomszczański zdarzenia drogowe pijani kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE