Pow. piotrkowski: Wspólnymi siłami ujęli nietrzeźwego kierowcę

Pow. piotrkowski: Wspólnymi siłami ujęli nietrzeźwego kierowcę

Obywatelska postawa świadka oraz fakt, że policjantem jest się zawsze, także w czasie wolnym od służby pomogło wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Za swoje działanie mężczyzna usłyszy zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 19 listopada 2020 roku około godziny 8:00 w Witowie w powiecie piotrkowskim świadek zauważył, jak kierujący nissanem micra uderzył w drzewo, a następnie zaczął uciekać. Podejrzewając, że kierowca jest nietrzeźwy mężczyzna pobiegł za nim.

Kierowca nissana był agresywny, chciał wyrwać się z uścisku. Całą sytuację zauważył policjant, który na co dzień pełni służbę w piotrkowskiej jednostce, a w chwili zdarzenia był w czasie wolnym od służby. Widząc szarpaninę od razu zareagował. Obezwładnił mężczyznę i razem ze świadkiem poczekali na przyjazd patrolu.

41-latek został zatrzymany. Okazało się że miał blisko 2,5 promila. Wkrótce mężczyzna usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Odpowie również za spowodowanie kolizji.

(info: KMP Piotrków Tryb.)

Więcej o:
policja piotrków pijany kierowca witów zatrzymanie kolizja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE