Pow. piotrkowski: rusza kolejnych 10 inwestycji na drogach powiatowych

Pow. piotrkowski: rusza kolejnych 10 inwestycji na drogach powiatowych Fot. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.

Łęki Szlacheckie, Wolbórz, Moszczenica, Grabica, Sulejów – samorząd Powiatu Piotrkowskiego przystępuje do realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatowych. Przebudowane zostaną odcinki dróg relacji Kałek - Kłudzice, Dobrenice-Dobreniczki, Lubiaszów – Dobra Golesze, Gazomia, Koło i Żachta oraz chodnik w Trzepnicy - o czym poinformował na sesji Radę Powiatu Starosta Piotr Wojtysiak. Łączny koszt wyniesie ponad 1,1 mln złotych.

Swój udział finansowy zadeklarowały gminy Wolbórz, Łęki Szlacheckie i Moszczenica. Należy się liczyć z utrudnieniami na modernizowanych odcinkach, które potrwają do połowy października.

Wcześniej, bo do końca września, zrealizowana zostanie przebudowa niemal pół kilometrowego odcinka drogi powiatowej od Kałku w kierunku Kłudzic. Droga już zyskała nową podbudowę a postęp prac we wtorkowy poranek mieli okazję sprawdzić starosta Piotr Wojtysiak wraz z radnymi powiatowymi Dorotą Jankowską i Januszem Błaszczyński, sekretarzem powiatu Ireneuszem Czerwińskim i Zbigniewem Starostą dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Piotrkowie.

Z końcem sierpnia przekazano także wykonawcy plac budowy w związku z przebudową wiaduktu w Siomkach w ciągu drogi powiatowej Piotrków – Jeżów. Ta dwuletnia inwestycja realizowana na terenie gminy Wola Krzysztoporska przez Powiat Piotrkowski za blisko 6 mln złotych finansowana jest wyłącznie z budżetu Powiatu i środków pozyskanych z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,7 mln złotych. Wkrótce rusza także V etap modernizacji drogi powiatowej Kobiele Wielkie – Lubień. Zadanie finansują po połowie Powiat i Gmina Łęki Szlacheckie, która przejęła na siebie ciężar inwestycyjny. Łączny koszt po przetargu wyniósł 340 tysięcy złotych.

Od początku roku wykonano już 12 inwestycji drogowych za blisko 6 mln złotych, w tym największa z nich, czyli 5 km odcinek drogi powiatowej Wroników-Cieszanowice. Na realizację tego zadania za w sumie 6,6 mln złotych w cyklu dwuletnim, Powiat pozyskał 3 mln złotych z Funduszu Dróg Samorządowych oraz uzyskał wsparcie z budżetu gminy Rozprza w wysokości 1,6 mln złotych.

(info: Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb.)

Więcej o:
powiat piotrkowski inwestycje drogi starostwo piotrków
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE