Pow. bełchatowski: tragiczny wypadek na DK74

Pow. bełchatowski: tragiczny wypadek na DK74 Fot. KPP Bełchatów

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej DK-74 w Krasowej. Na skutek zderzenia dwóch ciężarówek, 62-letni kierowca zmarł pomimo długiej reanimacji.

Do zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 roku przed godziną 13.00 na drodze krajowej numer 74 w miejscowości Krasowa w gminie Rusiec.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, 43-letni kierujący ciężarową scanią próbował wykonać manewr skrętu w lewo, co zasygnalizował włączając lewy kierunkowskaz. Jadąca za nim ciężarowa cysterna mercedes uderzyła w niego.

Siła zderzenia była tak duża, że cysterna przewróciła się na bok i wbiła w ogrodzenie przydrożnej posesji. Kierujący mercedesem cysterną 62-letni mężczyzna zmarł pomimo reanimacji.

Kierowca scanii był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracowały służby ratownicze. Policjanci wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ruch odbywał się wahadłowo, utrudnienia trwały kilka godzin.

(KPP Bełchatów)

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE