Pow. bełchatowski: Przebudowa drogi Kluki-Grobla zakończona

Pow. bełchatowski: Przebudowa drogi Kluki-Grobla zakończona Fot. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Zakończyła się jedna z najważniejszych w tym roku inwestycji drogowych na ternie powiatu bełchatowskiego. Droga Kluki - Grobla na odcinku blisko 2 kilometrów zyskała nową nawierzchnię, chodniki i zjazdy. Całkowita wartość zadania to ponad 1,5 mln zł.

Odcinek drogi między Groblą, a Klukami od dłuższego czasu czekał na przebudowę, stan techniczny tej drogi był mało komfortowy. Kierowcy musieli zmagać się z wybojami, odkształceniami i spękaniami.

W maju tego roku starosta Dorota Pędziwiatr wraz z wicestarostą Jackiem Bakalarczykiem podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi umowę o przyznaniu powiatu dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych na remont tej drogi. Zadanie zostało sfinansowane po połowie. Łączny koszt remontu opiewa na kwotę 1 556 591,26 zł.

Zakres prac zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej nr 1920E na odcinku Kluki- Grobla” które trwały kilka miesięcy był szeroki.

Inwestycja polegała na wykonaniu nowych warstw asfaltowych jezdni, poszerzeniu jezdni, wykonaniu chodników lewostronnych i prawostronnych, miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz zjazdów.

(info: Starostwo Powiatowe w Bełchatowie)

Więcej o:
bełchatów powiat bełchatowski starostwo bełchatów droga kluki grobla przebudowa remont inwestycja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE