Pow. bełchatowski: policja sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. Sypią się mandaty...

Pow. bełchatowski: policja sprawdza, czy mieszkańcy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego. Sypią się mandaty... Fot. KPP Bełchatów

Z uwagi na rosnącą liczbę zachorowań na Covid-19 od soboty, (10 października) powiat bełchatowski znajduje się w czerwonej strefie. Policjanci podczas służby patrolowej kontrolują przestrzeganie przepisów w zakresie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz zachowania dystansu społecznego w przestrzeni publicznej, w środkach transportu zbiorowego oraz w punktach handlowych. Głównym celem tych działań jest ochrona życia i zdrowia ludzkiego. Dlatego – co podkreślają funkcjonariusze, wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy.

Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. Ponieważ powiat bełchatowski znalazł się w czerwonej strefie, na obywatelach przebywających na terenie powiatu bełchatowskiego ciążą dodatkowe obostrzenia. Wobec takiej sytuacji już dzisiaj w teren wyruszyło więcej policyjnych patroli. Funkcjonariusze sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń wprowadzonych stanem pandemii.

Policjantów kontrolujących stosowanie się do epidemicznych obostrzeń można spotkać w różnych miejscach powiatu. Pod policyjną „lupą” są ulice, targowiska, place oraz parkingi przy marketach i punktach handlowych, a także obszary skupisk ludzi. Podczas działań mundurowi reagują na przypadki naruszenia prawa.

Celem działań jest przede wszystkim troska o wspólne bezpieczeństwo sanitarne, o zdrowie i życie obywateli. Policyjne działania prowadzone są pod kątem minimalizacji skutków pandemii. Podczas prowadzonych kontroli mundurowi uświadamiają, jak ważne jest przestrzeganie obostrzeń i dbanie o własne i innych zdrowie. W przypadku rażących naruszeń mundurowi stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu, czy sanepidu.

Tylko w sobotę, 10 października podczas działań bełchatowscy policjanci ujawnili 67 przypadków łamania obostrzeń wynikających z wprowadzenia na terenie powiatu bełchatowskiego przepisów sanitarnych tzw. „czerwonej strefy”. 37 kontroli zakończyło się pouczeniami, wobec 24 osób zastosowano postępowanie mandatowe, w 6 innych przypadkach skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
bełchatów powiat bełchatowski policja bełchatów kontrola koronawirus czerwona strefa mandaty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE