Pow. bełchatowski: nie żyje 64-letni kierowca smarta

Pow. bełchatowski: nie żyje 64-letni kierowca smarta Fot. KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci wyjaśniają przebieg i wszystkie okoliczności wypadku, do którego doszło 2 listopada 2020 roku o godzinie 8.50 na drodze DW 483, w miejscowości Stanisławów Drugi w gminie Szczerców, w powiecie bełchatowskim. Mimo udzielonej pomocy medycznej, po przewiezieniu do szpitala zmarł 64-letni kierujący smartem.

Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 64-letni mieszkaniec Gliwic kierujący samochodem marki Smart, w wyniku nieprawidłowego wyprzedzania lawety przewożącej samochody osobowe, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącą z przeciwnego kierunku mazdą. Na skutek siły uderzenia pojazdów kierowca smarta wypadł z auta.

Na miejsce został wezwany zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowca smarta z obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Łodzi. Mimo podjętej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wykonali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, przesłuchali świadków i zabezpieczyli do dalszych badań smarta.

67-letni mieszkaniec Łodzi, kierujący mazdą był trzeźwy. Prowadzone w tej sprawie pod nadzorem prokuratora postępowanie ma na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

(info: KPP Bełchatów)

Więcej o:
policja bełchatów stanisławów drugi gmina szczerców tragiczny wypadek smart śmierć kierowcy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE