Potrzeba nam wyrozumiałości i wsparcia finansowego

Potrzeba nam wyrozumiałości i wsparcia finansowego Fot. M. Kołaczkowski

Pomoc społeczna w myśl definicji jest instytucją polityki społecznej państwa, mającą na celu wspieranie osób i rodzin w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, z którymi nie są w stanie sobie poradzić, wykorzystując własne możliwości i uprawnienia.

Ministerstwo kształtuje politykę dotyczącą pomocy społecznej. Określa kierunki działań, przygotowuje  rozwiązania, opracowuje standardy i monitoruje ich wdrażanie.

Czy rzeczywistość mija się  teorią? O problem dnia codziennego w pracy w  pomocy społecznej zapytaliśmy Andrzeja Barszcza, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Za kilka dni powitamy 2023 rok, nie mogło też zabraknąć pytania: czego w Nowym Roku życzyć wszystkim pracownikom socjalnym?

- Aby rząd zauważył, że ta grupa jest nieodzownie potrzebna. Potrzeba nam też wyrozumiałości i wsparcia finansowego – mówi dyrektor MOPS.

- Od 2005 roku dotacja dla gmin dla utrzymania jednego etatu dla pracownika socjalnego, jest na tym samym poziomie, a były lata, że nawet była zmniejszana – podkreśla Andrzej Barszcz.

Rozmowa Andrzejem Barszczem dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku, na portalu Radomsko24.pl w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk andrzej barszcz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE