Poszukiwany wpadł na kradzieży

Poszukiwany wpadł na kradzieży Fot. KPP w Bełchatowie

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który odpowie za kradzież i zniszczenie mienia. Został przyłapany na gorącym uczynku przez właściciela. Okazało się również, że mężczyzna jest też osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Bełchatowie.

8 lipca 2023 roku o godzinie 23:00 bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące ujęcia na gorącym uczynku sprawcy kradzieży. Do przestępstwa doszło na jednej z działek w Wólce Łękawskiej, na terenie gminy Bełchatów. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, świadków zdarzenia oraz ujętego sprawcę, którego pokrzywdzony przekazał w ręce policji.

- Amator cudzej własności to 45-latek, który jak się okazało był również osobą poszukiwaną. Mundurowi ustalili, że mężczyzna ten w okresie od 3 do 7 lipca kilkakrotnie przychodził na działkę podczas nieobecności właściciela i kradł rzeczy, które tam się znajdowały. Korzystał z sytuacji, że przedmioty nie były w żaden sposób zabezpieczone. O pierwszej kradzieży właściciel zorientował się 3 lipca. Wówczas zniknęły dwa resory od pojazdu. Kolejnej nocy został skradziony wałek od heblarki. Następnie silnik tłokowy, koła do piły tarczowej oraz rower. Wartość skradzionego minia pokrzywdzony oszacował na 2700 złotych – informuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Dodatkowo podejrzewany w jednym oknie pomieszczenia garażowego wybił szybę okienną, natomiast w drugim uszkodził ościeżnicę powodując straty w wysokości 1600 złotych. Pokrzywdzony chcąc dowiedzieć się co dzieje się na jego działce i kto kradnie jego przedmioty postanowił zamontować monitoring. Już 9 lipca późnym wieczorem kamery zarejestrowały mężczyznę, który wynosił kolejne rzeczy z jego posesji.

W tej sytuacji przyjechał na działkę i razem z sąsiadami ujął sprawcę na gorącym uczynku. Mężczyzna na miejsce kradzieży przyjechał na skradzionym rowerze, który wcześniej ukradł pokrzywdzonemu.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi. Policjanci przesłuchali świadków, wykonali oględziny śledcze miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży i uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Więcej o:
Poszukiwany wpadł na kradzieży KPP Bełchatów Bełchatów KPP Poszukiwany wpadł na kradzieży
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE