Poszukiwany przez Interpol członek „łódzkiej ośmiornicy” ukrywał się w Bełchatowie

Poszukiwany przez Interpol członek „łódzkiej ośmiornicy” ukrywał się w Bełchatowie Fot. CBŚP

Policjanci CBŚP z grupy tzw. „łowców cieni” zatrzymali Sylwestra G., poszukiwanego czerwoną notą przez Interpol. Mężczyzna był także poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania w celu odbycia kary pozbawienia wolności za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w tym także z użyciem broni palnej.

Dzięki współpracy policjantów z grupy tzw. „łowców cieni” z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji ustalono miejsce ukrywania się poszukiwanego Sylwestra G. Mężczyzna był ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz czerwonej noty Interpolu, jako osoba mogąca posiadać broń palną.

Sylwester G. był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności za takie przestępstwa jak: udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, usiłowanie zabójstwa, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, rozboje, w tym z użyciem broni palnej, podrobienie dokumentu z zamiarem wykorzystania go jako autentyczny czy próby napadów z użyciem broni palnej. Swoją przestępczą działalność dokonywał pod parasolem zorganizowanej grupy przestępczej tzw. „łódzkiej ośmiornicy”.

- Sylwester G. ukrywał się przed organami ścigania od 2015 roku, kiedy to opuścił zakład karny, w którym odbywał zasądzoną karę. Jak wynika z ustaleń policjantów CBŚP często zmieniał miejsce pobytu. Według funkcjonariuszy ukrywał się w Niemczech lub w Polsce. W kraju przebywał na terenie województwa łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Nowo poznanym znajomym przedstawiał się jako mechanik samochodowy, pochodzący z powiatu bełchatowskiego. Poszukiwany został namierzony na jednym z osiedlowych parkingów w Bełchatowie. Tam też został zatrzymany. Ubrany w roboczą odzież, aby nie wzbudzać swoją osobą zainteresowania mieszkańców bloku, a także organów ścigania. Nieschludny wygląd oraz zasłanianie znacznej części twarzy maseczką higieniczną w związku z pandemią coronavirusa, wydawałoby się że pozwoli mu skutecznie ukrywać się w dalszym ciągu – informuje biuro prasowe CBŚP.

Zatrzymany został osadzony w Areszcie Śledczym, skąd trafi do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Więcej o:
cbśp interpol łódzka ośmiornica bełchatów
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE