Poszukiwana 27-letnia kobieta została odnaleziona

Poszukiwana 27-letnia kobieta została odnaleziona Fot. KPP Bełchatów

Policjanci odnaleźli zaginioną 27-latkę, mieszkankę województwa dolnośląskiego. Było to możliwe dzięki sprawnym i bardzo szeroko zakrojonym policyjnym działaniom, w które zaangażowano śmigłowiec i drona. Kobietę odnaleziono całą i zdrową.

29 maja 2020 roku bełchatowska policja została zawiadomiona o zaginięciu 27-letniej mieszkanki województwa dolnośląskiego, ostatnio przebywającej w miejscowości Jastrzębice na terenie gminy Rusiec w powiecie bełchatowskim. Ostatni raz była widziana 27 maja 2020 roku, w miejscowości Krasowa w gminie Rusiec.

- Ponieważ kobieta nie powróciła do miejsca zamieszkania i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną, 29 maja o godzinie 11.30 został ogłoszony alarm dla jednostki. W działania poszukiwawcze zostali zaangażowani policjanci z KPP w Bełchatowie, strażacy PSP w Bełchatowie, grupa specjalistyczna Poszukiwawczo Ratownicza strażacy PSP z Łodzi oraz strażacy ochotnicy z powiatu bełchatowskiego. Łącznie w poszukiwaniach brało udział ponad 100 policjantów oraz strażaków. Akcję wspomagali również leśnicy. Poszukiwania naziemne były wspierane śmigłowcem policyjnym oraz bezzałogowym statkiem powietrznym – dronem. Objęły teren przyległy do miejsca gdzie zaginiona ostatni raz była widziana. Dokładnie sprawdzono pustostany na terenie gminy Rusiec, lasy, dukty leśne, ciek wodny Krasówka i teren przyległy do tej rzeki. Równolegle nad sprawą pracowali również kryminalni z bełchatowskiej komendy. Ich ustalenia i zebrane informacje doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej – mówi Iwona Kaszewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Po kilkunastu godzinach intensywnie prowadzonej akcji poszukiwawczej 27-latka została cała i zdrowa odnaleziona na Śląsku.

Więcej o:
policja bełchatów zaginięcie poszukiwania
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE