Posypały się mandaty podczas policyjnej akcji „Prędkość”

Posypały się mandaty podczas policyjnej akcji „Prędkość”

17 maja policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań krajowych „Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Aż 104 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, a jednemu z kierujących zatrzymano prawo jazdy.

Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością.

- Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym. Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 104 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Policjanci wystawili 80 mandatów a w 34 przypadkach pouczyli kierowców - wyliczył mł. asp. Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej policji.

Policjant dopowiedział, że w trakcie akcji. „Prędkość”, funkcjonariusze ujawnili kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h co skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy.

Wskazał również, iż kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności. Policja apeluje do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego

Więcej o:
policja policja radomsko nietrzeźwy pijany akcja prędkość
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE