Posprzątajmy razem Radomsko

Posprzątajmy razem Radomsko Fot. ilustracyjne/pixabay.com

Akcja pod nazwą „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy!” zaplanowana jest na 20 marca w pierwszym dniu astronomicznej wiosny. Ze strony Urzędu Miasta zapewnione będą worki na śmieci oraz odbiór zebranych odpadów.

Mimo że Radomsko wydaje rocznie ponad pół miliona złotych na utrzymanie czystości, w mieście wciąż są miejsca, gdzie pojawiają się śmieci, a nawet dzikie wysypiska. Stąd pomysł akcji społeczno-edukacyjnej „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy!”

Chodzi nie tylko, by usunąć śmieci, ale też uświadomić mieszkańcom – od najmłodszych po dorosłych - jak istotna jest odpowiedzialność za własny dom, podwórko, „małą Ojczyznę” i wreszcie planetę Ziemię.

Akcja skierowana jest do szkół, firm i instytucji, ale przede wszystkim do każdego mieszkańca.

- Czystość naszego miasta – naszych podwórek, ulic, parków, ale także innych obszarów miejskich, powinna być dla nas sprawą niezwykłej wagi. Czyste miasto to nie tylko piękne miasto, ale też i zdrowe dla jego mieszkańców. Dlatego dbanie o czystość otoczenia powinno stać się priorytetem dla nas wszystkich – mówi prezydent Radomska Jarosław Ferenc.

I choć wydaje się, że wiedza o tym jest już upowszechniona i praktykowana, to nadal wymaga uświadamiania. Miasto Radomsko rocznie wydaje ponad 500 tys. zł na utrzymanie czystości. Mimo to w wielu miejscach pojawiają się „dzikie” wysypiska śmieci. Celem akcji jest więc edukowanie radomszczan w tym zakresie, kształtowanie właściwych postaw społecznych, a przy okazji także nauka prawidłowego segregowania śmieci i odpadów.

Akcja „Razem sprzątamy – Radomsko zmieniamy!” ma pełnić rolę edukacyjną i społeczną, również wśród dzieci i młodzieży, ucząc ich odpowiedzialności za własny dom, podwórko, „małą Ojczyznę” i wreszcie planetę Ziemię.

- Mam nadzieję, że działania te na stałe wpiszą się w nasz kalendarz przynosząc pozytywny efekt, trwalszy niż tylko na czas sprzątania. Chcielibyśmy w to włączyć jak najszerszą grupę radomszczan od dzieci po dorosłych – dodaje prezydent.

Informacje na ten temat, zostaną zamieszczone na stronie miasta (www.radomsko.pl), w specjalnej zakładce.

Więcej o:
posprzątajmy radomsko akcja sprzątania radomska
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE