Poseł Anna Milczanowska z akcją #LiczySięPolska w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

Anna Milczanowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w piątek zorganizowała konferencję prasową dotyczącą środków unijnych oraz kampanii #LiczySięPolska. O tym, czy 770 mld zł trafi do Polski – w tym do naszego powiatu – zdecyduje polski parlament.

Według założeń Krajowy Plan Odbudowy - ma wzmocnić gospodarkę i pozwolić szybciej wyjść z kryzysu wywołanego przez COVID-19. Unijne środki zostaną przeznaczone na najważniejsze obszary, takie jak: zdrowie, energia i środowisko, rolnictwo, gospodarka i przedsiębiorcy, cyfryzacja, infrastruktura, transport, innowacje, społeczeństwo czy spójność terytorialna.

- Dzięki sukcesowi negocjacyjnemu premiera Mateusza Morawieckiego Polska może otrzymać największe w historii Unii Europejskiej środki finansowe – ok. 770 mld zł. Z pieniędzy tych będzie mógł skorzystać także powiat radomszczański. Krajowy Program Odbudowy istnieje, jest przekonsultowany z wieloma środowiskami. W Sejmie chcemy go ratyfikować, już prawdopodobnie będziemy robić to 4 maja. Jeżeli Polska, jeżeli parlament Rzeczypospolitej Polskiej nie przyjmie tej ratyfikacji, no to niestety te pieniądze do Polski nie trafią, a poza tym zagrożona jest cała Europa, tak jest we Wspólnocie Europejskiej, zgodnie z zapisami traktatach europejskich, że co do takich rzeczy jak budżety musi być zgoda. Negocjacje odnośnie budżetu unijnego, budżetu związanego z odbudową Europy po pandemii trwały bardzo długo bardzo i tu dzielnie spisał się premier Mateusz Morawiecki, zadbał o to by jak najwięcej funduszy do Polski trafiło – mówiła Anna Milczanowska, posłanka PiS.

Pieniądze według założeń trafić mają na budowę dróg i autostrad, modernizację kolei, rozbudowę infrastruktury ochrony środowiska i energetycznej, dopłaty bezpośrednie dla rolników, wsparcie dla parków technologicznych i laboratoriów naukowych, rozwój infrastruktury społecznej, służby zdrowia, szkół, ośrodków naukowych i uczelni oraz kultury, sportu, rekreacji i turystyki.

- Mamy też przeliczone ile może stracić powiat radomszczański jeśli to nie zostanie przyjete, to jest ponad 2 miliardy 26 milionów zł – dodała posłanka.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
Anna Milczanowska Poseł Anna Milczanowska Prawo i Sprawiedliwość Anna Milczanowska Radomsko LiczySięPolska ratyfikacja fundusz odbudowy konferencja fundusz odbudowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE