Poseł Anita Sowińska zorganizowała zbiórkę na obiady dla personelu radomszczańskiego szpitala

Poseł Anita Sowińska zorganizowała zbiórkę na obiady dla personelu radomszczańskiego szpitala

Do Szpitala Powiatowego w Radomsku docierają pierwsze porcje obiadów, przekazanych personelowi w ramach akcji #PomagamySzpitalom, zainicjowanej przez poseł Anitę Sowińską.

Obiady zostały sfinansowane dzięki wsparciu mieszkańców województwa łódzkiego, którzy wzięli udział w internetowej zbiórce pieniędzy, zorganizowanej przez poseł Anitę Sowińską oraz fundację Łódzka Arka Demokracji.

- W ramach swojej działalności, posłanka zwróciła się do wszystkich szpitali w jej okręgu wyborczym z pytaniem, jakiej pomocy oczekują szpitale w tej wyjątkowej sytuacji. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że brakuje m.in. środków ochrony osobistej, personelu, ale także, że ciężko pracujący pracownicy szpitali często nie mają czasu żeby przygotować sobie posiłek. Nie czekając długo, zaczęliśmy akcję #PomagamySzpitalom, dzięki której udało się wesprzeć szpital w Radomsku. Pierwsze dwudaniowe posiłki dojechały w czwartek i będą dostarczane przez kilka dni – mówi Igor Wojciechowski, dyrektor Biura Poselskiego Anity Sowińskiej.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus szpital w radomsku wsparcie poseł anita sowińska obiady dla pracowników szpitala
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE