Pościg za nietrzeźwym motorowerzystą

Pościg za nietrzeźwym motorowerzystą Fot. KMP w Piotrkowie Trybunalskim

Po krótkim pościgu piotrkowscy policjanci zatrzymali 23-latka, który kierując motorowerem nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był nietrzeźwy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 sierpnia 2022 roku około godziny 0:20 policyjny patrol zauważył na ulicy Modrzewskiego w Piotrkowie Trybunalskim motorowerzystę.

- W związku z tym, że kierowca nie utrzymywał prostego toru jazdy, mundurowi postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych dali znak do zatrzymania się. Mężczyzna widząc to przyspieszył usiłując uciec. Mundurowi rozpoczęli pościg. Uciekając wyjechał z Piotrkowa, a następnie wjechał do Majkowa Dużego, gdzie porzucił jednoślad i zaczął uciekać pieszo. Po chwili był już w rękach policjantów - informuje st. asp. Izabela Gajewska.

Okazało się, że kierujący motorowerem 23-letni mieszkaniec powiatu miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
pościg piotrków trybunalski policja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE