Posadzili 10 tysięcy drzewek

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w ramach akcji „Las pełen energii” posadzili w radomszczańskich lasach blisko 10 tysięcy sadzonek sosny i brzozy.

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku w ramach akcji „Las pełen energii” posadzili w radomszczańskich lasach blisko 10 tysięcy sadzonek sosny i brzozy.Akcja „Las pełen energii” realizowana jest przez PGE Dystrybucja we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych. Siewki sosen, dębów, świerków i brzóz będą sadzone w sześciu rejonach Oddziałów Spółki PGE Dystrybucja. W akcje zaangażowanych jest około 1500 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy razem posadzą 80 tysięcy małych drzewek.

Pierwsze tegoroczne sadzenie drzewek odbyło się na terenie Nadleśnictwa Gidle, gdzie uczniowie II LO wraz z nauczycielami i przedstawicielami PGE sadzili sosny i brzozy. Mimo niesprzyjającej pogody młodzież z wielkim zapałem zabrała się do pracy.

Jak dla mnie to jest bardzo fajna akcja, wychodzimy ze szkoły i robimy coś innego niż zwykle. Przy okazji możemy zrobić coś dobrego dla środowiska. Nigdy nie sadziłem lasu ale z opowiadań taty wiem, że dawniej uczniowie sadzili lasy i było to normą. Dla nas jest to ciekawostka – wyjaśnia Kuba z II LO.

Jak wyjaśnia Bożena Matuszczak-Królak, Specjalista do spraw komunikacji PGE Dystrybucja Oddział Łódź, akcja „Las pełen energii” wpisuje się w realizowane przez spółkę projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznes oraz ma na celu budowę postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

- Jesteśmy firmą zaangażowaną społecznie i jedną z dziedzin naszej działalności jest ekologia. Stąd też pomysł aby wspólnie rekompensować te wycinki, które koniecznie musimy robić. Kiedy gałęzie drzew dotykają do linii energetycznej musimy doprowadzić je do takiego stanu aby zapobiec awariom – zauważa Bożena Matuszczak-Królak, dodając, że PGE ma nadzieję, iż swoim działaniem przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej młodych ludzi oraz ich stosunku do środowiska naturalnego.

Więcej o:
pge dystrybucja las nadleśnictwo gidle
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE