Portret Jarosława Kaczyńskiego sprzedany za 7200 zł. Pieniądze zostaną przekazane na WOŚP

Portret Jarosława Kaczyńskiego sprzedany za 7200 zł. Pieniądze zostaną przekazane na WOŚP Fot. Łukasz Więcek - Facebook/J. Kucharski

Przy okazji finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już od wielu lat odbywają się charytatywne licytacje. W tym roku jedna z nich była nietypowa – dotyczyła portretu Jarosława Kaczyńskiego, który został wręczony prezydentowi Ferencowi przez radnego Łukasza Więcka w maju ubiegłego roku. Po wielu perturbacjach trafił on do Stanisława Tarkowskiego, prezesa spółki zarządzającej Galerią Radomsko, który postanowił wystawić go na aukcję. Ostatecznie zlicytowany został za 7200 zł.

W maju 2021 r. odbyła się burzliwa sesja rady miasta, podczas której dotychczasowi koalicjanci – Platforma Obywatelska i prezydenckie ugrupowanie Razem dla Radomska – zasiedli po przeciwnych stronach barykady. Łukasz Więcek, radny rady miejskiej w Radomsku, w pewnym momencie wręczył Jarosławowi Ferencowi portret prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. Miało to być nawiązanie do zawiązanej ledwie kilkanaście dni wcześniej koalicji RdR-u z tą partią.

Czytaj więcej: Łukasz Więcek przekazał prezydentowi Ferencowi portret Jarosława Kaczyńskiego

- Mnie wybrali mieszkańcy Radomska. Głosy, które otrzymałem są od radomszczan, niezależnie od barw politycznych. Mówienie, że powinienem przepraszać swoich wyborców nie jest w porządku. Nigdy nie mówiłem, że jestem przeciwko jakiejkolwiek partii. Zawsze mówiłem, że chcę rozwijać miasto. Nigdy nie odwoływałem się do poglądów politycznych. To, co robi radny Łukasz Więcek jest atakiem personalnym, wprowadzaniem wielkiej polityki ogólnokrajowej do naszej małej ojczyzny, do Radomska - mówił prezydent Jarosław Ferenc.

- Jak byłem w koalicji z Platformą Obywatelską, nie miałem w swoim gabinecie zdjęcia Donalda Tuska - dodawał. 

Prezydent Ferenc przyjęcia portretu odmówił, więc po sesji zabrała go radna niezależna Wioletta Pal. Później w prezencie urodzinowym trafił on do Stanisława Tarkowskiego, prezesa spółki RCB2. To właśnie on postanowił go wystawić na aukcję. O pomoc poprosił Gazetę Radomszczańską, na której facebookowym profilu odbyła się licytacja.

- Dzięki pomocy przyjaciół udało nam się wygrać licytację za kwotę 2500 zł. (ze zrzutki zebraliśmy 2700 zł i tyle wpłaciliśmy). 1000 zł. wpłacił pomysłodawca akcji Stanisław Tarkowski. I tu niespodzianka - A po wygranej licytacji zgłosił się do nas za pośrednictwem Gazety Radomszczańskiej człowiek, który zaproponował odkupienie zdjęcia za kwotę 3500 zł. Jako nowi właściciele krótko się zastanawialiśmy – bo choć zdjęcie byłoby ponownie idealnym prezentem dla Prezydenta Jarosława Ferenca pewnie przy jeszcze niejednej okazji – przede wszystkim liczyła się dla nas pomoc Wielkiej Orkiestrze - pisze na swoim profilu Łukasz Więcek.

Całość tej kwoty zostanie wpłacona na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera pieniądze na rzecz okulistyki dziecięcej. 

Więcej o:
jarosłąw kaczyński wośp licytacja okulistyka dziecięca rada miejska łukasz więcek stanisław tarkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE