Łukasz Więcek przekazał prezydentowi Ferencowi portret Jarosława Kaczyńskiego

Łukasz Więcek przekazał prezydentowi Ferencowi portret Jarosława Kaczyńskiego Fot. screen

Nigdy nie byłem prezydentem Platformy Obywatelskiej, tak samo jak teraz nie jestem prezydentem Prawa i Sprawiedliwości – mówił podczas środowej (19 maja) sesji Rady Miasta w Radomsku prezydent Jarosław Ferenc. Wcześniej otrzymał od radnego Łukasza Więcka (PO) oprawione w ramkę zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego.

Przekazanie zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego to odpowiedź radnego Łukasza Więcka na nową miejsko-powiatową koalicję Prawa i Sprawiedliwości oraz stowarzyszeń Razem dla Radomska i Wspólnego Samorządu. W wyniku tej koalicji doszło do zmiany na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta. Radnego Rafała Dębskiego (PO) zastąpił Tadeusz Kubak z PiS. Dotychczasowi koalicjanci Jarosława Ferenca, czyli radni Koalicji Obywatelskiej przeszli do opozycji.

Radni Koalicji Obywatelskiej mają za złe prezydentowi, że nawiązał koalicyjną współpracę z PiS. Podkreślają, że mieszkańcy głosowali na prezydenta niezależnego, który nie jest w żaden sposób związany z partią rządzącą w kraju. Przypomnieli, że Jarosław Ferenc w wyborach prezydenckich był kontrkandydatem wujka prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Podczas środowej sesji Jarosław Ferenc odniósł się do tych zarzutów.

- Radni Koalicji Obywatelskiej pokazują, że ważniejsza jest dla nich polityka, niż dobro miasta. Nigdy nie mówiłem, że jestem kandydatem jednej, czy drugiej partii politycznej. Zawsze startowałem ze stowarzyszenia Razem dla Radomska. Żadna partia nigdy nie udzieliła mi poparcia w wyborach. Wybrali mnie mieszkańcy miasta Radomska. Przyjmowanie retoryki, którą stosują radni Koalicji Obywatelskiej jest niedopuszczalne. Jest to manipulacja, chwyt poniżej pasa. Nigdy nie byłem prezydentem Platformy Obywatelskiej, tak samo jak teraz nie jestem prezydentem Prawa i Sprawiedliwości. Używanie tego typu słów jest niedopuszczalne – powiedział Jarosław Ferenc.

Czytaj też: Tadeusz Kubak nowym przewodniczącym Rady Miasta w Radomsku

- Państwo (radni KO – dop.aut.) cały czas atakujecie mnie personalnie, mówiąc nieprawdę i manipulując faktami. Mnie wybrali mieszkańcy Radomska. Głosy, które otrzymałem są od radomszczan, niezależnie od barw politycznych. Mówienie, że powinienem przepraszać swoich wyborców nie jest w porządku. Nigdy nie mówiłem, że jestem przeciwko jakiejkolwiek partii. Zawsze mówiłem, że chcę rozwijać miasto. Nigdy nie odwoływałem się do poglądów politycznych. To, co robi radny Łukasz Więcek jest atakiem personalnym, wprowadzaniem wielkiej polityki ogólnokrajowej do naszej małej ojczyzny, do Radomska. Zawsze mówiłem, że mamy pracować razem, niezależnie, czy jesteśmy z lewa, czy z prawa. W samorządzie nie jest ważna polityka. Ważne jest, żebyśmy rozwijali naszą małą ojczyznę. Jak byłem w koalicji z Platformą Obywatelską, nie miałem w swoim gabinecie zdjęcia Donalda Tuska – dodał prezydent J. Ferenc.   

Więcej o:
radomsko urząd miasta jarosław ferenc łukasz więcek portret jarosław kaczyński sesja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE