Porażka w kiepskim stylu. RKS - Ruch Wysokie Maz. 0:2 - Radomsko24.pl

Porażka w kiepskim stylu. RKS - Ruch Wysokie Maz. 0:2

W 8. kolejce III ligi (14 września), RKS Radomsko przegrał w kiepskim stylu z Ruchem Wysokie Mazowieckie 0:2 (0:2). Drużyna z Radomska zameldowała się tym samym w strefie spadkowej.

To był mecz drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli. RKS Radomsko. Przed 8. kolejką spotkań, zajmował 16. miejsce (7 punktów) a Ruch 17. Miejsce (4 punkty). Przed tygodniem żółto-niebiescy zremisowali na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska 0:0, a Ruch przegrał u siebie z liderem rozgrywek Sokołem Ostróda 1:2.

Drugi mecz pod wodzą trenera Dominika Bednarczyka rozpoczął od ataku radomszczan na bramkę gości. Jednak brakowało wykończenia akcji. To nie był dzień wystawionego ataku w tym meczu Rozwadnowicz - Wrzesień. Co nie udało się gospodarzom to udało się dwukrotnie gościom z Podlasia. Bramkarza Podleśnego pokonuje Rafał Babul. Najpierw w 32. minucie a później w 41 min.

W drugiej odsłonie na uwagę zasługiwał strzał zza pola karnego Bartosza Turniaka w 63. minucie. Po jego strzale piłkę nad poprzeczką przenosi bramkarz gości Eryk Niemira. W 78. min. bramkę kontaktową mógł strzelić Roman Janicki, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek. Z kolei kilka minut później, prosto w bramkarza trafia Paweł Baraniak. To tyle na co było stać drużynę RKS. Po kiepskim meczu w wykonaniu gospodarzy trzy punkty inkasuje Ruch. Radomszczanie zameldowali się tym samym w strefie spadkowej. Na konice mają 7 punktów.

RKS Radomsko - Ruch Wysokie Maz. 0:2 (0:2)
Rafał Babul '32, '41

Wyjściowa jedenastka RKS Radomsko: D. Podleśny – R. Janicki, A. Klepczyński,  A. Pluta, J. Rozwandowicz, P. Baraniak, D. Danilczyk, B. Turniak, M. Przybylski, Ł. Bocian, M. Wrzesień
Wyjściowa jedenastka Ruchu Wysokie Maz.: E. Niemira, P. Pasko, M. Wierzbowski, M. Radaszkiewicz, D. Samluk, M. Hryszko, J. Zysik, R. Babul, K. Stankiewicz, E. Matus, W. Kuriata

Znicz Biała Piska - Broń Radom 3:2

W następnej kolejce (21 września, godz. 16.00), RKS udaje się na mecz z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który w tabeli jest na 4. pozycji.