Ponad setka biegaczy stanęła na starcie biegu ulicznego w Radomsku

Fot. Klaudia Gajda

W niedzielę, 4 lipca zorganizowano VIII Memoriał Mariana Szymańskiego - bieg uliczny na dystansie 10 km. Impreza wróciła do sportowego kalendarza po dwóch latach przerwy. Trasa wiodła ulicami Radomska. W wydarzeniu wzięli udział biegacze z całej Polski.

Biegacze do pokonania mieli 10-kilometrową trasę, która przeprowadzona została przez miejskie ulice. Zarówno start biegu jak i meta zostały wyznaczone przy Hali Sportowej przy ul. Św. Jadwigi w Radomsku.

Celem memoriału jest wspomnienie postaci Mariana Szymańskiego, wieloletniego nauczyciela, wychowawcy, i przyjaciela młodzieży w I Liceum Ogólnokształcącym im. F. Fabianiego w Radomsku, wybitnego sportowca i trenera wielu mistrzów i reprezentantów Polski, harcerza, żołnierza, i dowódcy grup szturmowych Szarych Szeregów pseudonim „Wędzidło”, bohatera akcji odbicia więźniów UB i NKWD w Łowiczu.

Organizatorami imprezy byli Miasto Radomsko oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radomsku. Partnerami są RUNdomsko, Rozbiegajmy Radomsko oraz Kolarsko-Biegowy Klub Sportowy Radomsko.

WYNIKI:

Wśród mężczyzn najlepszy był Dariusz Szczepanik (Świdnicka Grupa Biegowa), trasę pokonał w 35 min i 23 sekundy. Drugi na miecie był Konrad Chrostowski (KBKS Radomsko) z czasem 36:53. Trzeci był Dariusz Wilk (brak klubu), na metę wbiegł 37 min i 15 sekund po starcie.

W kategorii kobiet najszybsza z czasem 41:03 była Kinga Pietras (KBKS Radomsko), druga była Anna Buresz (Pozytywnie Zabiegani Kleszczów) trasę pokonała w 46 min 34 sekundy, trzecie miejsce zajęła Anna Popke (RFR Runners-Friends-Radomsko) z czasem 46 min 33 sekundy.

W środę 7 czerwca zapraszamy na kanał YouTube naszego portalu Radomsko24.pl – tam szersza relacja z wydarzenia, wywiady z organizatorami i uczestnikami. Zapraszamy!

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
bieg uliczny 20212 radomsko memoriał Mariana Szymańskiego Radomsko Radomsko 2021 memoriał Mariana Szymańskiego MOSiR Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE