Ponad milion złotych z kapslowego w 2013 roku

Ponad milion złotych wyniosło "kapslowe", które radomszczańscy przedsiębiorcy zapłacili do budżetu miasta w 2013 roku.

Ponad milion złotych wyniosło "kapslowe", które radomszczańscy przedsiębiorcy zapłacili do budżetu miasta w 2013 roku.

Opłaty, które przedsiębiorcy wnoszą za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych, służą jako dodatkowe źródło finansowania zadań z zakresu profilaktyki oraz przeciwdzialania skutkom uzależnień od alkoholu i narkotyków. Za rok 2013 z tego tytułu do budżetu radomska trafiło 1.054.264,84 zł. Ponad połowa z tej kwoty, była przeznaczona na działalność Ośrodka Wspierania Rodziny

 

W chwili obecnej w Radomsku koncesje na sprzedaż alkoholu posiada 134 przedsiębiorców. Jak informuje Urząd Miasta - większość przedsiębiorców do corocznych oświadczeń o wartości sprzedaży napojów alkoholowych dołączyło także roczne raporty fiskalne ze sprzedaży tych napojów za rok 2013.

 

- Podjęte przez urząd działania, wynikające z regulacji zawartych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, miały na celu zwrócenie uwagi na znaczenie rzetelności danych przekazywanych przez przedsiębiorców w tym zakresie. Były też konsekwencją negatywnej oceny jakiej dokonała Najwyższa Izba Kontroli, wytykając samorządom zaniechanie takiej weryfikacji oświadczeń. A zdaniem kontrolerów NIK, taka praktyka stwarza możliwości wystąpienia zjawisk korupcyjnych oraz nadużyć ze strony przedsiębiorców. - informuje Anna Jadachowska z Biura Prasowego Urzędu Miasta.

Więcej o:
koncesja alkohol urząd miasta mkrpa
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE