Ponad 6 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych jest już na kontach rolników

Ponad 6 mld zł z tytułu dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych jest już na kontach rolników Fot. Klaudia Gajda

Do 29 października na konta bankowe rolników wpłynęło 6,33 mld zł z tytułu wypłat zaliczek na poczet płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2021 r.

Ponad połowa rolników, którzy złożyli w tym roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, otrzymała już zaliczki z tego tytułu - do ponad 671 tys. rolników trafiło bowiem 5,01 mld zł. Z kolei 636 tys. beneficjentów otrzymało 1,32 mld zł zaliczkowych płatności obszarowych PROW. Wypłata tegorocznych zaliczek rozpoczęła się 18 października.

Zaliczki wypłacane są na najwyższym dopuszczonym poziomie w Unii Europejskiej. W przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a jeśli chodzi o płatności obszarowe jest to 85 proc. należnych dopłat.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada, natomiast od 1 grudnia br. rozpocznie się przekazywanie pozostałych kwot dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW. W tegorocznej kampanii wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,3 mln rolników, a koperta finansowa przeznaczona na ich realizację wynosi 15,63 mld zł. Natomiast cały budżet na płatności obszarowe z PROW za 2021 r. sięga nieco ponad 3 mld zł.

ARiMR prosi, aby rolnicy oczekujący na wypłatę zaliczek, sprawdzili, czy ARiMR posiada właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych - jeżeli okażą się one nieaktualne, pieniądze wrócą do Agencji. Wszelkie zmiany dotyczące rachunku należy zgłaszać do biur powiatowych ARiMR.

Informacja: ARiMR

Więcej o:
arimr Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Radomsko rolnik Radomsko dopłaty bezpośrednie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE