Ponad 500 zawodników zmierzy się z najwyższą górą w centralnej Polsce

Ponad 500 zawodników zmierzy się z najwyższą górą w centralnej Polsce Fot. Ultra Kamieńsk

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) startuje szósta edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 500 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

- Cieszymy się, że pomimo rocznej przerwy, zimowa edycja naszej imprezy cieszy się dużym zainteresowaniem. Na starcie stanie ponad 500 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii imprezy. Listy startowe zamknęły się jeszcze przed zawodami, do tego rywalizacja toczyć się będzie w prawdziwie zimowych warunkach – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Trail Kamieńsk.

Trail Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskiej trasie w centralnej Polsce, ale również forma przygotowań do wiosennych startów. 

- Fajnie, że impreza wróciła do kalendarza, będzie można się sprawdzić w biegu górskim co po pierwsze urozmaici trening, ale i pozwoli porywalizować na ciekawej trasie – mówi Krzysztof Pietrzyk z Pietrzyk Running Team.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął burmistrz Kamieńska – Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

8.30 - otwarcie biura zawodów
9.45 - zamknięcie biura zawodów (30 km)
10.00 -  zamknięcie biura zawodów (6 km)
9.50 – odprawa dla zawodników
10.10 - start 30 km
10.40 - start 6 km
~11.10 - pierwszy zawodnik na mecie – 6 km
~12.15 - pierwszy zawodnik na mecie – 30 km
11.35 - dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 6 km

Więcej o:
ultra kamieńsk bieg kamieńsk bieg ultra góra kamieńska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE