Ponad 500 zawodników na starcie Trail Kamieńsk

Po roku przerwy spowodowanej pandemią, na mapę sportowych wydarzeń powrócił Trail Kamieńsk. Tegoroczna - szósta już edycja imprezy odbyła się w niedzielę, 23 stycznia 2022 r. Wzięło w niej udział ponad 500 zawodników z całej Polski.

Rywalizacja na Trail Kamieńsk odbywa się na dwóch dystansach: 6 km i 30 km z sumą przewyższeń odpowiednio +/-240 m i +/-710 m.

W biegu na dłuższym dystansie wystartowało ponad 300 zawodników, na dystansie 6 kilometrów – 200 biegaczy.

- Czujemy się tu jak w domu. Fajnie, że w 2022 roku jesteśmy tutaj i fajnie, że jesteśmy w zimowych warunkach. Ostatnia edycja, w 2020 roku była bezśnieżna, a zimowa edycja imprezy bez śniegu to nie to – mówi Bartłomiej Sobecki, pomysłodawca i organizator Trail Kamieńsk.

Tradycją stało się już, że zawodnicy kończący zmagania w Trail Kamieńsk, na mecie otrzymują pamiątkowe gliniane medale przygotowane przez Warsztat Garncarski rodziny Konopczyńskich, który ma ponad 200 letnią historię.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest stowarzyszanie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk oraz firma inesSport. Patronat nad imprezą objęli Gmina Kamieńsk i Starostwo Powiatowe w Radomsku.

Zobacz wyniki:

- BIEG NA 6 KM.

- BIEG NA 30 KM.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
powiat radomszczański kamieńsk trail kamieńsk bieg góra kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE