Ponad 100 przebadanych dzieci

Ponad 100 przebadanych dzieci Fot. UM Radomsko

W dniach 22 i 23 kwietnia w specjalnym ambulansie Fundacji Ronalda McDonalda ustawionym przed budynkiem Urzędu Miasta Radomska przeprowadzono przesiewowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w ramach ogólnopolskiego programu "Nie nowotworom u dzieci".

Celem badań jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych dzieci. W czasie badania lekarz-radiolog dokonuje kompleksowej oceny stanu tarczycy i węzłów chłonnych, narządów jamy brzusznej, a u chłopców dodatkowo moszny. Badania są bezpłatne, bezpieczne, bezbolesne. Bezpośrednio po przeprowadzeniu badania rodzice otrzymują wyniki oraz ewentualne porady lekarskie.

Akcja corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród radomszczan. W ramach tegorocznej edycji w Radomsku przebadanych zostało 140 dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które zostały wcześniej zapisane przez rodziców.    

Ponadto, w tych samych dniach w ramach współpracy z Fundacją DKMS na terenie miasta prowadzono rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Z możliwości rejestracji skorzystały 43 osoby. Zgodnie z wytycznymi potencjalnymi dawcami  mogą się osoby, spełniające odpowiednie kryteria. Dla tych, którzy nie zdążyli się zarejestrować istnieje możliwość rejestracji poprzez stronę internetową Fundacji www.dkms.pl, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy.

Więcej o:
badanie fundacja usg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE